Respawn.pl

NiP pierwszy raz w historii nie wychodzi z grupy majora

Autor: Sergiusz Lelakowski

Kolejna ogromna niespodzianka majora ESL One Cologne 2016. FlipSid3 Tactics w decydującym meczu grupy B pokonało Ninjas in Pyjamas wynikiem 1:2 (Overpass 16:14, Cache 2:16, Mirage 11:16).

Mecz, który odebrał Szwedom tytuł Legendy, przysługujący im od trzech lat, rozpoczął się na mapie Overpass. Mimo że tam nie udało się wygrać FlipSid3, spotkanie było bardzo wyrównanie i zakończyło się wynikiem 16:14 (10:5, 6:9).

https://www.youtube.com/watch?v=wMwFsmhhZSY

Koszmar dla NiP-u rozpoczął się na Cache’u, gdzie ich rywale w pierwszej połówce wyszli na ogromne prowadzenie 1:14. Wynik całej mapy nie był zaskoczeniem i ukraińska ekipa wygrała drugą mapę 2:16. Taki wynik zaskakuje tym bardziej, że Cache był mapą z wyboru Adama “friberga” Friberga i spółki.

Remis po dwóch mapach doprowadził spotkanie do trzeciej mapy, którą w wyniku losowania okazał się być Mirage. Tam mieliśmy już dużo bardziej wyrównaną sytuację, gdzie do połowy FlipSid3 po stronie terrorystów prowadziło jedną rundą, 7:8. Szwedzi jeszcze gorzej niż w CT zagrali w terro w drugiej połówce, zdobywając tylko 4 rundy i doprowadzając do wyniku 11:16, który został przypieczętowany defusem Georgi “WorldEdita” Yaskina w sytuacji 1vs1.

https://www.youtube.com/watch?v=Lxp5Wut7950

To oznacza, że pierwszy raz w historii Ninjas in Pyjamas utracili tytuł Legendy, a o awans na następnego majora będą musieli zawalczyć w kwalifikacjach offline. Z drugiej strony, FlipSid3 po wielu majorach bez awansu do ćwierćfinału, w końcu spełnili swój cel i spotkają się z SK już jutro o 13:00.

Już za moment w kolejnym BO3 Liquid zmierzy się z mousesports o drugie miejsce w grupie C. Wszystkie informacje na temat majora znajdziecie w zakładce „ESL One” na górze strony.