Respawn.pl

Strona główna » NiP przegrywa z G2 w ostatnim dniu grupy A EPL-a! Fnatic, Entropiq i NiP w play-offach

NiP przegrywa z G2 w ostatnim dniu grupy A EPL-a! Fnatic, Entropiq i NiP w play-offach

Autor: Krzysztof Sarna

Dobiegła końca rywalizacja w pierwszej z czterech grup piętnastego sezonu ESL Pro League. NiP jednakże po raz pierwszy musiał uznać wyższość przeciwnika, a w przypadku niedzieli było to G2 Esports. Poznaliśmy zatem pierwszych trzech uczestników fazy play-off.

Ostatni dzień zmagań w zbiorze A nie był przed rozpoczęciem specjalnie emocjonujący. To z powodu tego, że już po sobotnich potyczkach doskonale wiedzieliśmy, które formacje awansują do play-offów. Jednakże ciekawie zapowiadały się mecze pomiędzy G2 Esports i Ninjas in Pyjamas czy też ten z udziałem Fnatic i Entropiq. Koniec końców w żadnej z tych konfrontacji nie doszło do trzeciej mapy.

G2 Esports pokonało Ninjas in Pyjamas, przez co szwedzka organizacja straciła miano niepokonanej w grupie A. “Samuraje” nie mogły sobie wymarzyć lepszego startu, ponieważ triumfowały na Vertigo wybranym przez szwedzko-duński kolektyw rezultatem 16:4. Nieco trudniej, aczkolwiek nie najtrudniej było na Inferno. Love “phzy” Smidebrant i jego kompani triumfowali do dziesięciu. W ostateczności ta wygrana niczego nie zmienia, ponieważ trzecia siła świata nie powalczy już w dalszej części EPL-a. Podopieczni Rémy’ego “XTQZZZ” Quoniama zakończyli swoją przygodę z Pro Ligą na 17-20. miejscu.

CZYTAJ TAKŻE: Amouranth straciła 2 miliony dolarów! Nie zgadniecie w jaki sposób

Fnatic i Entropiq to te dwie drużyny, które wraz z NiP-em uzyskały przepustkę do etapu pucharowego. Jeszcze przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli, wszak miały po dziewięć punktów. Starcie wyłoniło, że to rosyjsko-kazachski kolektyw jest lepszy. Organizacja z Czech dwukrotnie triumfowała do trzynastu. Najpierw na Overpassie, a następnie na Vertigo.

Looking For Org nie wygrało ani jednego meczu w CS-owej “Lidze Mistrzów”. Australijczycy po dwóch mapach musieli uznać wyższość MOUZ. “Myszy” raczej nie spompowały się specjalnie po pierwszej arenie, wszak na Duście wygrały 16:6. O wiele więcej działo się na Nuke’u, ponieważ Euan “sterling” Moore i jego koledzy prowadzili 10:6 czy 11:9, ale w ostateczności przegrali do dwunastu. Tym samym nie wygrali ani jednego spotkania w EPL-u, ale bezsprzecznie zdobyli cenne doświadczenie, a także ograli się przeciwko ekipom z najwyższej półki. 

Niedzielne wyniki grupy A piętnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

G2 Esports 2:0 Ninjas in Pyjamas – Vertigo 16:4, Inferno 16:10

Fnatic 0:2 Entropiq – Overpass 13:16, Vertigo 13:16

Looking For Org 0:2 MOUZ – Dust2 6:16, Nuke 12:16

Klasyfikacja końcowa grupy A 15. sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:
  1. Ninjas in Pyjamas – 4 zwycięstwa, 1 porażka – 12 punktów
  2. Entropiq – 4 zwycięstwa, 1 porażka – 12 punktów
  3. Fnatic – 3 zwycięstwa, 2 porażki – 9 punktów
  4. MOUZ – 2 zwycięstwa, 3 porażki – 6 punktów
  5. G2 Esports –  2 zwycięstwa, 3 porażki – 6 punktów
  6. Looking For Org – 0 zwycięstw, 6 porażek – 0 punktów

Więcej informacji na temat piętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.