Respawn.pl

NiP w finale grupy A. Complexity nie sprostało

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwszy z konsolidacyjnych finałów na BLAST Premier Fall Groups dobiegł końca. W pełnej serii Ninjas in Pyjamas pokonało Complexity Gaming. Tym samym NiP zagra w finale grupy A, podczas gdy CoL wydłużyło sobie drogę do awansu na jesienne finały i będzie szukać swoich szans w Knockout Stage. 

NiP zrewanżowało się Complexity za czwartkową porażkę

Pierwsza z wtorkowych potyczek w Kopenhadze rozpoczęła się od Mirage’a, który był wyborem szwedzkiej organizacji. Ciekawie i obiecująco – w ten sposób rozpoczęli reprezentanci amerykańskiej organizacji, którzy prowadzili 3:0, ale ulegli w pierwszej części do pięciu. Po zmianie stron zwycięstwo łącznie w czterech rundach nie wystarczyło do tego, by CoL wygrało tę lokację. 

Podopieczni Damiana “dapsa” Steel’a zrewanżowali się za to na Overpassie. Tak samo zresztą, jak rywale, pierwszą połowę wygrali rezultatem 10:5. Przegrana runda pistoletowa po zmianie stron wcale nie sprawiła im kłopotów, ponieważ momentalnie odpowiedzieli i wygrali jeszcze gładziej, niż przegrali, bo do siedmiu.

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

Po dwóch jednostronnych arenach wreszcie nadszedł czas na danie główne, czyli Nuke’a. To właśnie na tej arenie byliśmy świadkami dogrywek. Już od samego początku podziwialiśmy zaciętą walkę, która po pierwszej połowie zakończyła się wynikiem 8:7 dla NiP-u. Powiedzieć jednak, że “Biała Gwiazda” przegrała to spotkanie na własne życzenie to tak, jakby nic nie powiedzieć. Formacja z Ameryki prowadziła 15:10 i nie brakowało jej absolutnie niczego, by tego pojedynku nie wygrać. W praktyce, kolejnych pięć odsłon należało do Kristiana “k0nfiga” Wienecke i jego kolegów, którzy doprowadzili do “doliczonego czasu gry”. W nich ponownie był moment, w którym lepiej radzili sobie reprezentanci Complexity za sprawą 20:18. Przegranie przez nich czterech rund z rzędu sprawiło, że przegrali całe starcie.

Complexity Gaming 1:2 Ninjas in Pyjamas – Mirage 9:16, Overpass 16:7, Nuke 20:22

Tak więc Ninjas in Pyjamas udanie zrewanżowało się Complexity za czwartkową porażkę. Tym samym trzynasta siła świata awansowała do finału grupy A, w którym zmierzy się z Teamem Vitality. Z kolei CoL spadło do Knockout Stage, gdzie w 1. rundzie zmierzy się z Astralis.