Respawn.pl

nitr0 opuści Team Liquid po zakończeniu IEM Dallas 2023!

Autor: Maks Bartosik

Szykują się zmiany w składzie Team Liquid! Nicholas “nitr0” Cannella, dowodzący amerykańskiej formacji poinformował, że opuści zespół po zakończeniu IEM Dallas 2023.

nitr0 spędził w Team Liquid zdecydowaną większość swojej kariery w CS:GO. 27-letni dziś prowadzący dołączył do amerykańskiej organizacji w 2015 roku, gdy rozstał się z Denial eSports. Przez kolejnych pięć lat bez przerwy występował w barwach Liquid, wygrywając takie turnieje jak IEM Sydney 2019, ESL One Cologne 2019 czy finały dziewiątego sezonu ESL Pro League.

Przejście na VALORANT i powrót

W sierpniu 2020 roku nitr0 zawiesił karierę gracza CS:GO i przeszedł na VALORANT, dołączając do 100 Thieves. Jego rozłąka z Counter-Strike trwała nieco ponad rok i wraz z początkiem 2022 roku wrócił na scenę, ponownie podpisując kontrakt z Team Liquid. Podczas drugiego podejścia do CS:GO, wraz z Liquid nitr0 odniósł już mniej sukcesów niż w poprzednich latach, jednak dalej jego drużyna utrzymywała się w czołówce. Liquid zdobyło m.in. srebrny medal za szesnasty sezon ESL Pro League czy finały BLAST Premier 2022.

Również i w tym roku Liquid radziło sobie bardzo solidnie. nitr0 i spółka zajęli 3-4 miejsce podczas IEM Katowice 2023, a swój występ na BLAST.tv Major Paris 2023 zakończyli na etapie ćwierćfinałów, odpadając z Apeks. Teraz przed amerykańskim zespołem jest kolejne wyzwanie – IEM Dallas 2023, rozgrywany przed własną publicznością. To właśnie będzie ostatni turniej nitr0 w barwach Team Liquid.

Koniec pięknej przygody nitr0 z Team Liquid

Amerykanin opublikował oświadczenie, w którym wprost poinformował, że IEM Dallas 2023 zakończy jego długoletnią przygodę z Liquid. nitr0 napisał w nim, że podróżowanie na turnieje było przez te wszystkie lata czymś niesamowitym, jednak gdy teraz ma rodzinę, staje się to problematyczne. Dodał także, że wie jeszcze, jaki będzie następny rozdział w jego karierze i na ten moment zamierza skupić się na streamowaniu.

Na ten moment nie wiadomo, jakoby Team Liquid znalazło już następcę nitr0. Turniej w Dallas startuje już w ten poniedziałek i potrwa do 4 czerwca. Potem amerykańska formacja będzie miała ponad dwa miesiące na przygotowania do kolejnego turnieju w którym weźmie udział – BLAST Premier Fall 2023, który startuje w połowie sierpnia. Do tego czasu z pewnością poznamy nazwisko piątego gracza Liquid.

Skład Team Liquid po odejściu nitr0 będzie prezentował się następująco:

United States Jonathan “⁠EliGE⁠ Jablonowski
Canada Keith “⁠NAF⁠ Markovic
United States Josh “⁠oSee⁠ Ohm
Latvia Mareks “⁠YEKINDAR⁠ Gaļinskis

Canada Damian “⁠daps⁠ Steele (coach)

United States Nick “⁠nitr0⁠ Cannella (nieaktywny)