Respawn.pl

Strona główna » Nitro: IsAmU nie powinien wypowiadać się o esporcie! O Nieuczesanej, esporcie i jego kondycji

Nitro: IsAmU nie powinien wypowiadać się o esporcie! O Nieuczesanej, esporcie i jego kondycji

Autor: Krzysztof Sarna

Kurz po specjalnej konferencji FAME MMA powoli opada. Mieliśmy wczoraj okazję poznać przeciwnika Sergiusza “Nitro” Górskiego, z którym zmierzy się już na nadchodzącej, trzynastej odsłonie gali. Udało nam się chwilę porozmawiać z byłym właścicielem Pompa Teamu w League of Legends i zahaczyć o bliskie, esportowe tematy.

Jak już dobrze wiemy, Nitro zmierzy się na FAME MMA 13 z Pawłem “Unboxallem” Smektalskim. Jednocześnie pojedynek ten będzie pojedynkiem wieczoru. Dobrze jednak wiemy, że w przeszłości 26-latek zajmował się LoL-ową sekcją Pompy. Organizacja ma na swoim koncie liczne występy w Ultralidze, ESL Mistrzostwach Polski czy Polskiej Lidze Esportowej, którą zresztą udało się wygrać w połowie grudnia 2018 roku. 

Trudno określić, czy “Wuja” do dziś zajmowałby się, a także inwestował w Pompę. Być może tak, jednak nie jest to możliwe, ponieważ pod koniec kwietnia ubiegłego roku Nitro został oficjalnie zbanowany przez Riot Games. Wiązało się to z tym, że musiał się pozbyć swoich udziałów, które jak wiemy – zostały przekazane w ręce Olimpii “komedyji” Cichosz. Co ciekawe – PDW, bo tak później nazywała się dawna formacja Pompy, okazała się najlepsza i wygrała szósty sezon Ultraligi w sierpniu 2021 roku. 

Górski zapytany o kondycję polskiego esportu w Polsce odpowiedział następującymi słowami: – LoL ch**nia z grzybnią i CS to samo. Kiepsko. Musi coś się zmienić. Muszą powstać dobre drużyny. Na razie jest dramat. Był bardzo duży wzrost przez ostatnie lata, a teraz jest spory spadek. Od dwóch lat peakuje to w dół – mówił YouTuber i streamer. Nawiązaliśmy również do ostatniego Tweeta Szymona “IsAmU” Kasprzyka, w którym ten dosadnie ocenił dyspozycję polskiego CS-a. – IsAmU nie powinien wypowiadać się o esporcie. – w taki sposób skwitował to NitroZyniak. 

Padły także pytania odnośnie oceny inwestycji w esport na przestrzeni czasu, a także o ostatnim streamie wraz z Karolina “Nieuczesaną” Brodnicką.

Cały wywiad możecie obejrzeć i odsłuchać poniżej: