Respawn.pl

Nowy zespół Illuminar z pierwszym triumfem

Autor: Michał Maćkowski

Nowy skład Illuminar nie musiał długo czekać na pierwszy triumf w nowych barwach. Ekipa Damiana “Grubego” Świderskiego wygrała ESEA Winter Cash Cup 5.

Dzisiejszy dzień zakończył się pozytywnie dla polskich kibiców. W półfinałach ESEA Winter Cash Cup 5 mogliśmy oglądać dwa polskie zespoły. Niestety Izako Boars w meczu o finał przegrało z francuskim DBL PONEY na dwóch mapach i pożegnało się z nadzieją na zwycięstwo w turnieju. Jednak w drugim półfinale mogliśmy oglądać świeżo upieczony zespół Illuminar, który pokonał najpierw FATE, a potem zmierzył się z pogromcami dzików.

Finał rozpoczął się dobrze dla Illuminar, bowiem polski zespół mimo przegranej pistoletówki szybko odkuł się na rywalach, wygrywając force i aż sześć kolejnych rund. Dobra passa nie trwała jednak dłużej, bo DBL PONEY ugrało kolejne cztery punkty po stronie terrorystów. Ostatecznie przed zmianą stron Polacy wygrywali 10:5. Po zmianie stron Francuzi szybko wrócili do spotkania i doprowadzili do remisu, lecz wtedy gra nieco się wyrównała, a zespoły zaczęły się wymieniać punktami. Dopiero pod koniec ekipa Damiana “Grubego” Świderskiego wrzuciła szósty bieg i wygrała pierwszą mapę 16:14.

Na drugiej i zarazem ostatniej mapie Illuminar pokazało się z jeszcze lepszej strony. Polski zespół mimo słabego startu i przegrywania 2:5 resztę pierwszej połowy zagrał jak z nut i wygrał pierwszą połowę 10:5. Po zmianie stron podopieczni Jędrzeja “bogdana” Rokity przegrali rundę pistoletową, lecz po zażegnaniu problemów finansowych wrócili na właściwe tory, nie oddając rywalom już żadnej rundy, wygrywając drugą mapę 16:8.

Illuminar vs DBL PONEY – 2:0

• Nuke – 16:14
  • Mirage – 16:8

Illuminar za wygranie ESEA Winter Cash Cup 5 zgarnęło 3000$. Natomiast przegrani finałowego starcia otrzymają 1000$.