Respawn.pl

Oficjalnie: niko dołącza do OG Esports!

Autor: Marcin Kapusta

Nikolaj “niko” Kristensen oficjalnie stał się zawodnikiem OG Esports. Duńczyk otrzymał stały angaż po przebyciu krótkiego okresu testowego!

22-latek rozpoczął poszukiwania nowego domu pod koniec lutego, gdy został posadzony na rezerwie Heroic. W międzyczasie wspomógł ekipę Mateusza “mantuu” Wilczewskiego w zamkniętych kwalifikacjach do wiosennego DH Masters oraz w ESL Pro League, łatając lukę po Nathanie “NBK” Schmittcie. Wyniki europejskiej paczki nie były zadowalające, wszak nie zdołała przejść eliminacji oraz zakończyła zmagania w Pro Lidze na 13/16. lokacie. Mimo kiepskich rezultatów, włodarze OG postanowili podpisać umowę z Nikolajem, który w trakcie rozgrywek prezentował dobrą formę indywidualną.

Jestem szczęśliwy, że stałem się częścią OG. Jest to dla mnie niesamowita okazja i jestem pewien, że razem osiągniemy wielkie rzeczy. Chcę także podziękować Heroic za wspomnienia i wspólnie spędzony czas, będzie mi brakowało moich poprzednich teammatów, ale teraz pora na nowy rozdział w mojej karierze. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby fani OG byli dumni” – przyznał nowy nabytek w oficjalnym oświadczeniu. “Kiedy zorientowałem się, że Nikolaj jest wolnym agentem, stał się naszym głównym kandydatem do drużyny. Valde i Casper już wcześniej mieli o nim dobre zdanie, więc ułatwiło nam to decyzję. W krótkim czasie naprawdę mi zaimponował, szczególnie tym, jak bardzo jest bezinteresowny i jak komunikuje się z nami” – powiedział prowadzący zespołu, Aleksi “Aleksib” Virolainen.

Organizacja nie obsadziła jeszcze ostatniego miejsca, które zwolniło się po przesunięciu Issa “ISSAA” Murada na ławkę rezerwowych. Decyzja ws. Jordańczyka została upubliczniona po odpadnięciu formacji z 13. sezonu ESL Pro League.

Aktualny skład OG Esports prezentuje się następująco:

  • 🇩🇰 Valdemar “valde” Bjørn Vangså
  • 🇵🇱/🇬🇧 Mateusz “mantuu” Wilczewski
  • 🇫🇮 Aleksi “Aleksib” Virolainen
  • 🇩🇰 Nikolaj “niko” Kristensen
  • 🇩🇰 Casper “ruggah” Due (trener)
  • 🇫🇷 Nathan “NBK” Schmitt (rezerwa)
  • 🇯🇴 Issa “ISSAA” Murad (rezerwa)