Respawn.pl

OG Esports kontra ENCE hitem drugiego dnia BLAST Premier Spring FInal

Autor: Krzysztof Sarna

Przed nami drugi dzień zmagań na BLAST Premier Spring Final. Dziś dojdzie do naprawdę hitowego starcia, bo naprzeciwko siebie staną Polacy. OG Esports spotka się na serwerze z ENCE. Na tym jednak nie kończą się ciekawie zapowiadające się pojedynki.

Czwartek będzie naprawdę pasjonującym dniem na BLAST Premier Spring Final. Jak zwykle czekają nas cztery pojedynki, ale dwa, a nawet trzy z nich to naprawdę istna śmietanka. Kibice z Polski przede wszystkim zwrócą uwagę na konfrontację pomiędzy Maciejem “F1KU” Miklasem i jego kolegami a duetem Pawła “dychy” Dychy & Olka “hadesa” Miśkiewicza i reszty załogi. 

Na sam start, bo o godzinie 11:00 rozpoczniemy od meczu przegranych, a więc paiN i Teamu Vitality. Brazylijczycy wczoraj bardzo gładko przegrali z FaZe Clanem. “Pszczoły” z kolei walczyły z G2 Esports, czego dowodem jest pełna seria, ale w ostateczności musiały uznać wyższość “Samurajów”. Nie da się specjalnie ukryć, że faworytem tej konfrontacji jest francusko-duński zespół, który na ten moment zajmuje 10. miejsce w światowym rankingu HLTV, podczas gdy ekipa z Kraju Kawy jest na 25. posadzie.

CZYTAJ TAKŻE: Bagietka Michael wyzerował koncentrat malinowy na konferencji PRIME MMA

Całkiem ciekawym spotkaniem może być to z udziałem FaZe Clanu i G2 Esports. Najlepsza formacja świata spotka się z ósmą. Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy stawiani są w roli faworyta tych zawodów. “Samuraje” natomiast chcą się podnieść po serii przeciętnych wyników, które notowali w ostatnim okresie. Ostatnie spotkanie z udziałem tych drużyn miało miejsce prawie że chwilę temu, bo 31 maja podczas IEM Dallas. Wówczas FaZe pewnie triumfowało 2:0.

Na godzinę 17:00 zaplanowano potyczkę Natus Vincere i BIG. Ekipa z regionu CIS wczoraj bardzo niespodziewanie przegrała z OG Esports, więc dziś za wszelką cenę będzie dążyć do zwycięstwa. Przeciwnik teoretycznie dla Na’Vi powinien być łatwy, jednakże należy brać pod uwagę, że Oleksandr “s1mple” Kostyliev i jego koledzy przechodzą przez kryzys, więc każdy wynik należy brać pod uwagę.

Najciekawsze starcie zostało zaplanowane na sam koniec harmonogramu, a więc godzinę 20:00. Wówczas w akcji ujrzymy naprzeciwko siebie Polaków. OG Esports zdziwiło wczoraj niejedną osobę dzięki wygranej z Natus Vincere. ENCE natomiast na dwóch mapach wygrało z BIG. Co ciekawe, kiedy zespoły te spotkały się 15 lutego podczas fazy Play-In katowickiego Intel Extreme Masters, wówczas to duńska organizacja była górą. Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę, jaki progres w ostatnim czasie poczyniły “Ośmiorniczki”, które jednocześnie są faworytem tego meczu. 

Harmonogram czwartkowych spotkań BLAST Premier Spring Final prezentuje się następująco:

11:00 | paiN vs. Team Vitality – BO3

14:00 | FaZe Clan vs. G2 Esports – BO3

17:00 | Natus Vincere vs. BIG – BO3

20:00 | OG Esports vs. ENCE – BO3

Wszystkie te spotkania wraz z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać na oficjalnym kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego na platformie Twitch. Do jego kanału dostaniecie się klikając tutaj.

Więcej informacji na temat turnieju Pinnacle Cup Championship 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej