Respawn.pl

Ogłoszono turniej Roobet Cup 2023

Autor: Krzysztof Sarna

Ci, którzy śledzą scenę CS:GO nawet powierzchownie, ci dobrze wiedzą, że turniejów jest dużo, a sam kalendarz przesycony. Wydarzeń jednak przybywa. Jeszcze w tym roku odbędzie się Roobet Cup, a więc druga edycja tejże imprezy. 

Roobet Cup 2023, czyli druga edycja

Inauguracyjny turniej Roobet Cup miał miejsce w dniach 22-30 czerwca ubiegłego roku. Wówczas w zmaganiach wzięło udział szesnaście drużyn. Łączna pula nagród wynosiła ćwierć miliona dolarów, a najlepsze BIG zainkasowało z tego 150 000 tysięcy dolarów. Rozgrywki zostały rozegrane w formie online. 

W tym roku będzie bardzo podobnie, a wręcz identycznie. Zmianą oczywiście jest data, bo tym razem mówimy o dniach 25 października – 2 listopada. Ilość drużyn, łączna pula nagród czy też rozegranie turnieju w formie online pozostały bez zmian. 

CZYTAJ TAKŻE: Przemyślana skrzynka? Recenzja obudowy Cooler Master MasterBox TD500 Mesh V2

Na ten moment znamy już cztery formacje, które wezmą udział w rozgrywkach. Mowa tu o następujących ekipach: Astralis, BIG, Ninjas in Pyjamas oraz FURIA. Warto jeszcze wrócić do formatu rozgrywek. Szesnaście drużyn zostanie podzielonych na cztery grupy, by walczyć o angaż w fazie play-off. Z każdego zbioru awansują po dwie formacje. W etapie pucharowym natomiast ekipy będą mieć do czynienia z drabinką pojedynczej eliminacji. 

Drużyny pewne udziału w Roobet Cup 2023:

  • Astralis
  • BIG
  • Ninjas in Pyjamas
  • FURIA