Respawn.pl

Olofmeister ominie ESL Pro League Finals

Autor: Sergiusz Lelakowski

Startujące 11 maja finały Pro Ligi ESL dawały nadzieję na powrót Olofmeistera do gry. Tak się jednak nie stanie, a zawodnik nadal pozostaje w domu.

Przez wielu uważany za najlepszego gracza CS:GO Olof ‘olofmeister‘ Kajbjer nie zagra wraz ze swoją drużyną, Fnatic, na ESL Pro League Finals. W turnieju wezmą udział takie drużyny jak G2, Ninjas in Pyjamas, Astralis czy Luminosity.

Olofa zastąpi aktualny stand-in drużyny,  John ‘wenton’ Eriksson. Wenton mimo faktu, że w większości meczów ma ujemny rating, spisuje się lepiej od swojego poprzednika, Plessen’a. Niestety, szwedzki zespół bez piątego koła zębatego w postaci Olofmeistera nie jest w stanie uzyskać stuprocentową sprawność w rozgrywanych meczach i turniejach.

Olofmeister zapowiedział pauzę w karierze chwilę po MLG Columbus 2016, kiedy to zespół przegrał w fazie grupowej z liquid, a Olofowi zaczęła doskwierać kontuzja ręki. Jak twierdzi, mogą to być dni, tygodnie, a nawet miesiące.

To nie pierwszy taki przypadek, że gracz pierwszej ligi CS:GO odpuszcza jakieś rozgrywki, by zregenerować siły. Najbliższym przykładem jest GuardiaN, który to w ostatnim czasie zapowiedział, że czuje się w stu procentach sprawny.

Pierwszy mecz Fnatic na turnieju ESL Pro League już w środę, 11 maja o godzinie 16:20.