Respawn.pl

ORKS zagra o być albo nie być na ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna
Porozmawialiśmy z HSem o PALOMA GATE

ORKS wraca do akcji w ramach osiemnastego sezonu ESL Pro League. Polska formacja zagra dziś mecz o być albo nie być w CS-owej Lidze Mistrzów. W sobotę kibice będą mieli okazję obejrzeć łącznie trzy spotkania, a więc jedno więcej w porównaniu z piątkiem.

ORKS zagra o życie w EPL-u

Do tej pory występy ORKS na ESL Pro League nie były oszałamiające. Nie ma się jednak czemu dziwić, wszak Arek “Vegi” Nawojski i jego koledzy trafili na ekipy z samej czołówki. W pierwszym meczu, z najlepszym zespołem świata na ten moment, Teamem Vitality nie było czego szukać. Podobny mecz miał miejsce z Astralis. Dopiero dziś polsko-estoński kolektyw będzie mógł zmierzyć się z ekipą swojego kalibru, a więc Grayhound. 

CZYTAJ TAKŻE: BETA CS2 – JAK OTRZYMAĆ?

Pojedynek z Australijczykami będzie zarazem meczem o ósme miejsce. Zajmie je jednak przegrany, a nie wygrany tego pojedynku. Zwycięzca awansuje dalej w drabince ostatniej szansy, a więc do potyczki premiowanej 6-7. miejscem. Wygrany zagra z przegranym finału dolnej drabinki, czyli Astralis bądź FURIĄ. Z kolei lepszy tego pojedynku awansuje do meczu o czwartą lokatę. Przeciwnikiem będzie zwycięzca party GamerLegion – Ninjas in Pyjamas. Zespół, który wygra mecz o czwarte miejsce, awansuje do fazy play-off. Tak więc droga jest bardzo daleka, ale wygranie chociażby jednego meczu spowoduje, że Polacy zajmą lepszą lokatę w klasyfikacji końcowej i zgarną większy czek. Jeśli natomiast chodzi o samego przeciwnika, to Grayhound aktualnie zajmuje 33. miejsce w światowym notowaniu HLTV. Alistair “aliStair” Johnston i jego koledzy przegrali w tym turnieju z GamerLegion oraz FURIĄ. Tak więc dzisiaj któraś z ekip po raz pierwszy zasmakuje zwycięstwa w CS-owej Lidze Mistrzów. 

CZYTAJ TAKŻE: Ale tu jest pięknie! Tak prezentuje się nowe Inferno w CS2

Dziś czeka nas także finał dolnej drabinki z udziałem Astralis oraz FURII. Na zakończenie soboty GamerLegion będzie bojował z Ninjas in Pyjamas o angaż w meczu o czwarte miejsce drabinki ostatniej szansy. 

Harmonogram sobotnich spotkań grupy A osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | Grayhound vs. ORKS – BO3

16:00 | Astralis vs. FURIA – BO3

19:30 | GamerLegion vs. Ninjas in Pyjamas – BO3