Respawn.pl

Ostatni dzień BLAST Premier Spring Groups! F1KU zagra o awans

Autor: Krzysztof Sarna
F1KU

Przed nami ostatni już dzień zmagań na BLAST Premier Spring Groups. W grze pozostały cztery formacje, które stoczą dziś ostateczny i decydujący bój o awans na wiosenne finały. W gronie tym znajduje się m.in. OG Esports co oznacza, że w akcji ujrzymy Macieja “F1KU” Miklasa. 

Trzeba przyznać, że półtora tygodnia w Kopenhadze zleciało szybko. Same spotkania rozgrywane były w dobrym tempie i co najważniejsze, nie było opóźnień. Niedziela to już ostatni dzień, który odpowie nam na pytanie, które jeszcze dwie ekipy zagrają w Waszyngtonie na wiosennych finałach.

CZYTAJ TAKŻE: Izak, Morgen, KubiK i inni! Budząca ciarki zapowiedź obsady komentatorskiej na IEM Katowice

Pierwszym niedzielnym spotkaniem będzie to z udziałem Heroic i BIG. Sam fakt tego, że aktualnie najlepsza drużyna świata do ostatniego dnia musi rozstrzygać losy swojego awansu, nie świadczy zbyt dobrze o aktualnej dyspozycji tego zespołu. Natomiast obecność BIG w meczu drugiej rundy Knockout Stage nie powinna dziwić. Nils “k1to” Gruhne i spółka zajmują na ten moment 15. lokatę w światowym rankingu HLTV i z pewnością nie są faworytem tego pojedynku. Warto jednak mieć na uwadze, że ekipa z Niemiec lubi zaskakiwać, a słabsza forma Duńczyków może temu tylko pomóc.

Kibice z Polski bezsprzecznie zacierają ręce na drugi pojedynek, w którym ujrzymy Macieja “F1KU” Miklasa. Rodak wraz ze swoimi kolegami z OG Esports stanie naprzeciwko Astralis, by walczyć o awans na BLAST Premier Spring Final. Ostatnią konfrontację o wiele lepiej wspominają zawodnicy OG, którzy 27 sierpnia minionego roku wygrali 2:0 podczas BLAST Premier Fall Groups. Od tamtego czasu trochę się jednak pozmieniało, czego przykładem jest dołączenie i jednoczesny powrót Nicolaia “device’a” Reedtza w szeregi Astralis. Wyżej, bo na dwunastej pozycji w światowym rankingu HLTV jest OG, podczas gdy podopieczni Petera “casle’a” Ardenskjolda na osiemnastej. W przypadku tego pojedynku nie wyciągalibyśmy jednak zbyt pochopnych wniosków, bowiem tutaj każdy może przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść.

Harmonogram niedzielnych spotkań BLAST Premier Spring Groups:

15:00 | Heroic vs. BIG – BO3

18:30 | OG Esports vs. Astralis – BO3

Transmisja ze wszystkich spotkań wraz z polskim komentarzem prowadzona będzie na oficjalnym kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Dostaniecie się do niego klikając tutaj.

BLAST Premier Spring Groups rozpoczyna się właśnie dzisiaj i potrwa aż do następnej niedzieli, a więc 29 listopada. W turnieju bierza łącznie udział dwanaście ekip, w tym pięć z pierwszej dziesiątki rankingu HLTV. Całkowita pula nagród to 177 500 dolarów oraz sześć miejsc w turnieju Spring Final. Ekipy z lokat 7-12 będą musiały walczyć o awans do wiosennych finałów podczas imprezy z cyklu Spring Showdown.