Respawn.pl

Ostatni dzień fazy grupowej ESL Pro League! Czy Liquid sięgnie po awans?

Autor: Krzysztof Sarna

Przed nami ostatni dzień zmagań w grupie D osiemnastego sezonu ESL Pro League, a co za tym idzie – będzie to ostatni dzień fazy grupowej CS-owej Ligi Mistrzów w osiemnastym jej wydaniu. W grze o ostatnie miejsce w fazie play-off są jeszcze trzy zespoły, a wśród nich Team Liquid.

Team Liquid ma spore wyzwanie

Jeśli amerykańska organizacja chce awansować do fazy play-off 18. sezonu CS-owej Ligi Mistrzów, to przed nią spore wyzwanie. TL będzie musiał dziś wygrać dwa spotkania. Pierwsze z nich przeciwko Lynn Vision, które do tej pory wygrały tylko z 9INE 2:1. Dla TL powinien być to przysłowiowy “spacerek”, wszak obie ekipy spotkały się w miniony czwartek w pierwszej rundzie dolnej drabinki. Wówczas 2:0 wygrali Aleks “Rainwaker” Petrov i jego koledzy, którzy triumfowali do dziewięciu i sześciu odpowiednio na Anubisie oraz Ancient. Dzisiaj przebieg serwerowych zdarzeń powinien być podobny.

CZYTAJ TAKŻE: Bilety IEM Katowice 2024 – kiedy, gdzie i za ile kupić?

Ze zwycięzcą tego pojedynku o godzinie 19:30 zagra Eternal Fire, które już czeka w finale drabinki ostatniej szansy. 

Natomiast o godzinie 16:00 dojdzie jeszcze do pojedynku pomiędzy Complexity Gaming a G2 Esports. Oba te zespoły spotkają się w ramach finału górnej drabinki. Zwycięstwo będzie zdecydowanie opłacalne, ponieważ triumfator rozpocznie fazę play-off od ćwierćfinału, podczas gdy przegrany od drugiej rundy. Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi ekipami miało miejsce 8 maja bieżącego roku podczas razy pretendentów BLAST.tv Majora w Paryżu. 16:9 na Inferno wygrali “Samuraje”. Również dzisiaj to oni będą zdecydowanym faworytem. 

Harmonogram niedzielnych spotkań grupy D osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentuje się następująco:

12:30 | Lynn Vision vs. Team Liquid – BO3 [Transmisja]

16:00 | Complexity Gaming vs. G2 Esports – BO3 [Transmisja]

19:30 | Eternal Fire vs. zwycięzca meczu Lynn Vision vs. Team Liquid – BO3 [Transmisja]