Respawn.pl

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

Autor: Filip Woszczek

Przyszedł czas na ostatni dzień fazy Legend PGL Majora w Antwerpii. Tylko trzy drużyny awansują dziś do fazy Mistrzów, więc nie ma miejsca na pomyłki. Po wczorajszych, zaskakujących rezultatach można być przygotowanym na jeszcze więcej emocji, a same zestawienia są warte obejrzenia.

Dzisiejszy dzień obfituje tylko i wyłącznie w spotkania drużyn z bilansem 2-2. Oznacza to, że nie ma miejsca na żadne błędy, ponieważ przegrana oznaczać będzie pożegnanie się z Majorem w Antwerpii. Jako pierwsze spotkanie zaplanowano starcie Heroic przeciwko Vitality. Francusko-duński skład był wczoraj bliski odpadnięcia z turnieju po długiej batalii z BIG. W tym spotkaniu będą mieli równie trudne, jak nie trudniejsze zadanie przeciwko piątce duńczyków, którzy łatwo skóry nie sprzedadzą.

Drugie spotkanie to G2 vs. FURIA, czyli rewanż po wygranej G2 na tegorocznym IEM Katowice. Obie drużyny nie zmieniły składu do tej pory, więc możemy ponownie być świadkami wyrównanego meczu. Wisienką na torcie ponownie będzie drużyna Imperial, która tym razem zmierzy się z CPH Flames. Brazylijczycy po wczorajszym zwycięstwie przeciwko Cloud9 udowodnili, że są w stanie sporo namieszać na tym turnieju, mimo że wiele osób skreślało ich na starcie jako drużynę z bilansem 0-3. Zdaje się, że duńska formacja jest tutaj lekkim faworytem, ale jak pokazały ostatnie spotkania, naprawdę wszystko może się zdarzyć.

Harmonogram spotkań:

12:00 – 🇩🇰 Heroic vs. 🇫🇷 Vitality (BO3)

15:45 – 🇪🇺 G2 vs. 🇧🇷 FURIA (BO3)

19:30 – 🇩🇰 Copenhagen Flames vs. 🇧🇷 Imperial (BO3)