Respawn.pl

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!

Autor: Filip Woszczek

Pierwsze spotkanie Best of 3 ekipy ENCE w fazie Legend okazało się udanym występem. Drużyna hadesa i dychy melduje się w playoffach PGL Majora w Antwerpii, pokonując Heroic po trzech rozegranych mapach. Dużą uwagę przykuło także spotkanie brazylijskiego Imperial, które zdołało wyeliminować Cloud9 z turnieju.

Już na samym starcie poniedziałkowych zmagań mieliśmy okazję obejrzeć ciekawe spotkanie Duńczyków z CPH Flames przeciwko FaZe. Pomimo porażki na pierwszej mapie, międzynarodowy miks zdołał zmontować dominujące pierwsze połówki na dwóch kolejnych mapach, udowadniając że zawodnicy dalej są numerem jeden w rankingu. Nieco więcej emocji dostarczyło spotkanie BIG vs. Vitality, w którym dwie z trzech rozegranych map zakończyły się dogrywką. W dogrywce na mapie decydującej to Francuzi pokazali się z lepszej strony, zgarniając zwycięstwo w całym spotkaniu. Starcie NIPu z FURIĄ rozegrało się w ekspresowym tempie, ponieważ łącznie na obu mapach Brazylijczycy zainkasowali 12 rund. Outsiders postawiło niezły opór ekipie NiKo, doprowadzając do decydującego Dust2, gdzie jednak nie poradzili sobie już tak dobrze.

Bardzo wyrównanie prezentowała się pierwsza mapa spotkania ENCE vs. Heroic, gdzie po ośmiu rundach z rzędu Duńczyków, ekipa ENCE odpowiedziała równie dobrymi siedmioma. Koniec końców Overpass padł łupem Heroic, ale to wcale nie skazywało ENCE na przegraną. Podobny początek obie ekipy zaliczyły na Mirage, ale to defensywa ENCE okazała się nie do przejścia w późniejszym etapie meczu. Momentum rosło na rzecz ENCE, co pokazała pierwsza połówka na Nuke’u, gdy drużyna hadesa i dychy ustrzeliła aż 12 rund jako antyterroryści. Na tej mapie udało im się wygrać obie pistoletówki, więc w drugiej połówce nie było zbyt dużych problemów z dokończeniem spotkania.

Spotkanie Cloud9 przeciwko Imperial zgromadziło dotychczas największą liczbę widzów – szczególnie tych z Brazylii. Overpass wybrany przez zespół FalleNa okazał się długą i trudną batalią, w której po trzech dogrywkach Imperial zapewniło sobie wynik 1-0 w mapach. Na Vertigo wyraźnie widać było wyższość Cloud9, natomiast ekipa z Brazylii nie zdobyła nawet dwucyfrowej liczby rund. Pierwsza pistoletówka na Mirage trafiła na konto Rosjan, ale Imperial natychmiastowo odpowiedziało w rundzie kolejnej, rozpoczynając lawinę wygrywanych rund. Dopiero przy wyniku 10-1 ekipie Cloud9 udało się choć trochę zbliżyć do wyniku rywali (3:12). Druga pistoletówka trafiła już jednak łupem Imperial, które w świetnym stylu pokazało dominację na tej mapie, niszcząc zespół Cloud9 ze stratą zaledwie trzech rund.

BILANS 2-2 Copenhagen Flames 🇩🇰 12 🇪🇺 FaZe AWANS DO FAZY MISTRZÓW
ODPADA Z TURNIEJU BIG 🇩🇪 12 🇫🇷 Vitality BILANS 2-2
AWANS DO FAZY MISTRZÓW
NIP 🇸🇪 20 🇧🇷 FURIA BILANS 2-2
BILANS 2-2
G2 🇪🇺 21 🌎 Outsiders ODPADA Z TURNIEJU
AWANS DO FAZY MISTRZÓW  ENCE 🇪🇺 21 🇩🇰 Heroic BILANS 2-2
ODPADA Z TURNIEJU
Cloud9 🇷🇺 12 🇧🇷 Imperial BILANS 2-2

Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji poświęconej PGL Major Antwerp 2022.