Respawn.pl

Ostatni tydzień na decyzję w sprawie Olofmeistera

Autor: Sergiusz Lelakowski

Ostatnie zmiany w regulaminie dotyczącym składów na majory nakazują, by odpowiednio wcześniej ustalić skład zespołu na nadchodzącą imprezę. Fnatic ma ostatni tydzień na zdecydowanie, czy podczas ESL One Cologne 2016 zagra z nimi Olof “olofmeister” Kajbjer czy John “wenton” Eriksson.

Tak przynajmniej poinformował vice-president ESLa, Ulrich Schulze na swoim profilu twitter.

Jest to na pewno dość nieprzyjemna sytuacja dla zespołu ze Szwecji. Olofmeister może być przecież zdrowy na sam turniej, ale nie mieć co do tego pewności w następnym tygodniu, konkretnie 3 czerwca. Niestety, zasady, to zasady i drużyny muszą się odpowiednio przygotować do gry przeciwko wcześniej ustalonym składom.

Wenton jakiś czas temu wszedł na miejsce innego stand-ina zespołu, Plessena, który nie radził sobie najlepiej w tak odpowiedzialnej roli. Olofmeister przestał grać niedługo po MLG Columbus, przez problemy z dość specyficznym mięśniem(dla uproszczenia powiedzmy, że to nadgarstek). W maju poinformował na twitterze, że jest lepiej, ale nie jest jeszcze w stu procentach sprawny.

Fnatic uzyskało bezpośrednie zaproszenie na ESL One Cologne 2016 dzięki uplasowaniu się w Top 8 drużyn na poprzedniej imprezie rangi major, czyli MLG Columbus 2016. Nowe zasady ESLa i Valve’a dotyczące składów sugerują, że każda z drużyn ma obowiązek przedstawić swój pełny skład, wraz z trenerem i możliwym stand-inem do 3 czerwca, do godziny 20. Po tym czasie wszelkie zmiany będą zabronione.