Respawn.pl

paiN Gaming rozpoczyna shuffle po IEM Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik

Doszło już do pierwszych zmian w składach drużyn, które odpadły z IEM Katowice 2023. Jako pierwsze na nie zdecydowało się brazylijskie paiN postanowiło wymienić jednego z graczy.

IEM Katowice 2023 ciągle trwa, ale większość drużyn już zakończyła swoje zmagania w Katowicach. Jedną z nich jest brazylijskie paiN, które z Katowicami pożegnało się już w fazie play-in. Brazylijczycy odpadli z bilansem 0:2 i jako jedni z pierwszych musieli udać się w podróż powrotną do swoich domów.

Po zakończeniu swojej przygody na IEM Katowice 2023 brazylijska formacja zdecydowała się na dokonanie zmiany w składzie. Od drużyny odsunięty został Vinícios “PKL” Coelho, który razem z biguzerą byli graczami z najdłuższym stażem w paiN. Obaj dołączyli do niej w lutym 2019 roku i przez ten czas wystąpili w jej barwach m.in. podczas PGL Major Stockholm 2021 czy właśnie IEM Katowice 2023.

Miejsce PKL w składzie paiN zajmie Gabriel “NEKIZ” Schenato. 27-letni riffler ostatnie miesiące spędził na ławce rezerwowych w brazylijskiej formacji po tym jak powrócił z wypożyczenia do O plano. Na te trafił po tym, jak organizacja zdecydowała się odsunąć go od składu w sierpniu ubiegłego roku, a jego miejsce w zespole zajął Felipe “skullz” Medeiros.

Skład paiN Gaming po wymianie PKLa na NEKIZA prezentuje się następująco:

Brazil Rodrigo “⁠biguzera⁠ Bittencourt
Brazil Wesley “⁠hardzao⁠ Lopes
Brazil Felipe “⁠skullz⁠ Medeiros
Brazil Romeu “⁠zevy⁠ Rocco
Brazil Gabriel “⁠NEKIZ⁠ Schenato

Brazil Henrique “⁠rikz⁠ Waku (trener)

Brazil Vinicios “⁠PKL⁠ Coelho (nieaktywny)