Respawn.pl

paiN również szykuje się na zmiany – NEKIZ odsunięty od zespołu!

Autor: Maks Bartosik
NEKIZ

Trochę ostatnio ucichło o zmianach na brazylijskiej scenie CS:GO, jednak wszystko powoli wraca do normy. Kilka dni temu paiN poinformowało o odsunięciu od składu jednego z swoich graczy.

paiN, które jako pierwsze dokonało zmian po zakończeniu IEM Katowice 2023, tym razem dołączyło do grona zmieniających zdecydowanie później. Podczas gdy na brazylijskiej scenie mówiło się o zmianach w FURIA i Imperial, o paiN było zdecydowanie ciszej. Brazylijską formację wymieniono tylko raz, przy okazji sagi transferowej z udziałem Fallena, który podobno otrzymał od paiN ofertę kontraktu.

Nekiz odchodzi, dwóch nowych graczy zasili paIN?

W ostatnich dniach jednak sytuacja wokół paiN się diametralnie zmieniła. Najpierw pojawił się raport autorstwa Dust2.br, który głosił, że do zespołu dołączą Lucas “⁠lux⁠ Meneghini z Fluxo oraz Cássio “⁠cass1n⁠ Santos z akademii, a teraz NEKIZ poinformował, że kończy współpracę z paiN i został przesunięty na ławkę rezerwowych.

27-letni riffler do obecnego zespołu dołączył w lutym, gdy wrócił z wypożyczenia do O Plano. Wcześniej NEKIZ występował w barwach paiN od listopada 2019 roku do lipca ubiegłego roku, gdy został ostatecznie przesunięty na rezerwę. Na Twitterze Brazylijczyk zamieścił krótkie oświadczenie, w którym napisał, że teraz jest otwarty na propozycję nie tylko z swojego regionu, ale też i z Europy.

Skład PaiN Gaming po przesunięciu NEKIZa na ławkę prezentuje się następująco:

Brazil Wesley “⁠hardzao⁠ Lopes
Brazil Rodrigo “⁠biguzera⁠ Bittencourt
Brazil Felipe “⁠skullz⁠ Medeiros
Brazil Romeu “⁠zevy⁠ Rocco

Brazil Henrique “⁠rikz⁠ Waku (trener)

Brazil Gabriel “⁠NEKIZ⁠ Schenato (rezerwowy)
Brazil Vinicios “⁠PKL⁠ Coelho (rezerwowy)