Respawn.pl

PALOMA dołącza do ukraińskiej organizacji!

Autor: Maks Bartosik
PALOMA dołączyła do organizacji Ignis Serpens

Wyjaśniła się przyszłość polskiego składu PALOMA! Olimp i spółka po ponad miesiącu gry bez organizacji w końcu znaleźli nowy dom!

PALOMA rozstała się ze szwajcarską organizacją Permitta Esports wraz z końcem lutego. Polska drużyna, która jeszcze w styczniu reprezentowała nasz kraj na IEM Katowice 2023, pozostała bez organizacji i grała pod starą nazwą PALOMA. W międzyczasie wokół drużyny ponownie stało się głośno, a to za sprawą oskarżeń zawodników Monte jakoby Polacy mieli oszukiwać. O tym zamieszaniu więcej przeczytacie w tym artykule.

Podopieczni Turtle’a po rozstaniu z Permitta Esports nie odnieśli zbytnich sukcesów. Największym sukcesem PALOMY było awansowanie do europejskich kwalifikacji nieoficjalnych mistrzostw świata CS:GO IESF World Esports Championship 2023. Ponadto polski skład zajął drugie miejsce w rozgrywkach szóstego sezonu European Pro League. PALOMA przegrała wtedy w finale z Monte i to właśnie po tym meczu wybuchła wspomniana wcześniej afera.

PALOMA dołącza do nowej organizacji!

W niedzielę po południu w końcu wyjaśniła się przyszłość polskiej formacji. Skład PALOMA został oficjalnie zaprezentowany w barwach ukraińskiej organizacji Ignis Serpens. O samej marce ciężko jest cokolwiek powiedzieć, bowiem została założona w tym roku i na ten moment nie posiada nawet swojej strony internetowej, a konto na Twitterze powstało nieco ponad tydzień temu.

Skład Ignis Serpens prezentuje się następująco:

Poland Rafał “⁠iso⁠ Tync
Poland Mariusz “⁠casey⁠ Jarząb
Poland Dawid “⁠Layner⁠ Falczyński
Poland Patryk “⁠olimp⁠ Woźniak
Poland Rafał “⁠sNx⁠ Snopek

Poland Mikołaj “⁠turtle⁠ Dziedzic (trener)