Respawn.pl

PENTA vs AGG na GG Masters

Autor: Sergiusz Lelakowski

W dzisiejszym meczu zwycięzców grupy C na GG Masters reprezentanci AGG zmierzą się z PENTA Sports o awans do play-offów turnieju.

GG Masters to turniej online zorganizowany przez Kinguin i Fanobet, w którym 16 drużyn mierzy się ze sobą o łączną pulę nagród wynoszącą 20 tys. dolarów. Wśród nich Polacy z PRIDE, AGG i Kinguin – przy czym Piotr “morelz” Taterka i spółka już pożegnali się z turniejem po porażce z TBA w grupie A.

W dzisiejszym spotkaniu BO3 AGG walczą o awans do play-offów z niemiecką drużyną PENTA Sports. Oba zespoły spotkały się ze sobą zaledwie dwa razy, w lipcu i marcu tego roku, w obu przypadkach kończąc spotkanie na korzyść Niemców.

Oprócz wyżej wymienionej wygranej PENTA z Polakami sprzed paru tygodni, w ostatnim czasie mają za sobą także zwycięstwa z Delete i Secret fe. Zaliczyli także dwie wtopy przeciwko Team X, dwukrotnie przegrywając 0:2.

Nieco lepiej sprawy wyglądają po stronie AGG. Drużyna Bartosza “Hypera” Wolnego ostatnio wygrała z LGR, EURONICS i VwS, zremisowała z MK oraz była zmuszona poddać mecz z LeiSuRe, który wyeliminował ich z walki o awans na WCA 2016.

Wszystko wygląda na to, że to PENTA będzie faworytem w tym spotkaniu. Bez względu na wynik meczu, przegrany nie żegna się z turniejem, a czeka go jeszcze dziś wieczorem mecz przegranych z LGR.

Gdzie oglądać?

Mecze GG Masters transmitowane są na kanale Kinguin.net @ Twitch. Start transmisji o 18:00.