Respawn.pl

Perfecto z miłym gestem. Rosjanin zachował klasę w odróżnieniu od rodaków

Autor: Aleksander Kurcoń

Oburzenie w świecie CS:GO. Pojawiły się naklejki uczestników Majora, w tym sh1ro i interza. Zawodnicy Cloud9 w swoich podpisach mocno zaakcentowali “Z”. Z kolei Ilya “Perfecto” Zalutskiy zdobył się na zdecydowanie lepszy gest.

Pierwsza środa maja to dzień pełny wrażeń z powodu skandalicznych autografów sh1ro i interza, którzy umieścili na swoich podpisach wyróżnioną literkę “Z”. W przypadku rosyjskich zawodników skojarzenie jest obecnie jednoznaczne – to wyraz poparcia wobec inwazji Rosji na Ukrainę. Nawet jeśli gracze nie mieli tego na myśli, to podczas weryfikacji przygotowanych podpisów ktoś powinien to zauważyć i skłonić zawodników do zmiany swoich autografów. Ci jednak tego nie zrobili.

Według informacji pochodzących od Olka “hades” Miśkiewicza możemy dowiedzieć się, że zawodników o autografy poproszono już na początku lutego, czyli przed inwazją. Idąc tym tropem można podejrzewać, że zarówno sh1ro jak i interz umieścili “zetkę” bez większej ideologii. Z kolei ich rodak – Ilya “Perfecto” Zalutskiy – który zapewne także oddawał projekt naklejki początkiem lutego, zdobył się na ładny gest i zapewne wprowadził po inwazji poprawki w swoim podpisie.

Chodzi o znak pokoju, który znajduje się zamiast literki “o” kończącej nick gracza. Na poprzedniej imprezie Rosjanin miał w tym miejscu znak celownika, teraz jednak zdecydował się na zmianę, zapewne ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie. Jest to miły gest solidarności ze swoimi kolegami z drużyny, jak i z samą organizacją, którzy przecież wywodzą się z Ukrainy. Poniżej porównanie obu naklejek:

Perfecto (Gold) | Stockholm 2021 Sticker - CS:GO StashPerfecto holo 300x169 1