Respawn.pl

Permitta gra o życie podczas IEM Katowice 2023 – zapowiedź drugiego dnia fazy play-in!

Autor: Maks Bartosik
Permitta

Po niezwykle emocjonującym pierwszym dniu IEM Katowice 2023, czeka nas równie ciekawy drugi dzień zmagań w fazie play-in. Najważniejszym punktem dnia będzie oczywiście mecz Polaków z Permitta, którzy dzisiaj będą walczyć o życie.

W pierwszym dniu fazy play-in IEM Katowice 2023 nie doczekaliśmy się zbyt wielu niespodzianek. Awans do następnej fazy wywalczyły zespoły NiP, Cloud 9, BiG oraz OG z F1ku w składzie, a swoje mecze niestety przegrali gracze ENCE i Permitta.

Grayhound – MiBR

Drugi dzień rozgrywek w Katowicach rozpocznie się od dwóch meczów zaplanowanych na godzinę 16:00. W pierwszym Grayhound podejmie Made In Brazil. Oba zespoły przegrały swoje pierwsze starcia – Grayhound uległo Spirit, a MiBR po wyrównanym starciu musiało uznać wyższość Ninjas In Pyjamas.

IHC – paIN

W drugim meczu o szesnastej również zmierzą się ze sobą zespoły z Azji i Ameryki Południowej. Tym razem IHC podejmie brazylijskie paIN. Oba zespoły w pierwszych meczach nie miały zbyt dużych szans – IHC uległo Cloud 9, a paIN przegrało z ENCE.

Permitta – Complexity

Po brazylijsko-azjatyckich starciach czeka nas najważniejszy punkt w czwartkowym rozkładzie. Permitta podejmie Complexity w meczu o życie na IEM Katowice 2023. Polacy wczoraj zostali zgnieceni przez Kscerato i spółkę i teraz by mieć dalsze szanse na awans, muszą pokonać Complexity. Zadanie wydaje się być łatwiejsze niż w przypadku FURII, jednak wciąż to formacja Grima jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Start meczu Polaków zaplanowany jest na godzinę 19:30, a transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć na polskim kanale Twitch ESL.

Evil Geniuses – Sprout

Równolegle do meczu PermittaComplexity rozgrywane będzie kolejne starcie o pozostanie w turnieju. Evil Geniuses zmierzy się w nim z Sprout. Faworytem tego starcia wydaje się być europejska formacja, która była o krok od sprawienia niespodzianki w meczu z OG. Evil Geniuses z kolei nie pokazało się z dobrej strony w meczu przeciwko Fnatic – Amerykanie zdołali ugrać jedynie osiem rund.

Więcej informacji o IEM Katowice 2023 znajdziecie tutaj.