Respawn.pl

Permitta zaprezentowała skład! To wyjadacze

Autor: Krzysztof Sarna

Już tylko trzy dni dzielą nas od startu pierwszych ważnych zmagań na scenie Counter-Strike’a 2. Nic zatem dziwnego, że organizacje przedstawiają na ostatnią chwilę swoje skompletowane składy. Do grona tego dołączyła Permitta, w której jak się okazało – zameldowali się wyjadacze polskiej sceny.

Permitta z nowym składem Counter-Strike’a 

Wraz z początkiem roku organizacja pochodząca ze Szwajcarii zapowiedziała zmian, żegnając się z całym dotychczasowym składem. Wielkich zaskoczeń summa summarum nie ma, bo w plotkach mówiono o potencjalnym zatrudnieniu graczy, co sama formacja potwierdziła 4 stycznia za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W wyjściowej piątce Permitty pozostał jeden z graczy jej poprzedniego zestawienia – Martin “maaryy” Nakonieczny. Podmiot ze Szwajcarii postanowił także zwrócić się o usługi dwójki byłych reprezentantów Pompa Teamu, a mowa o Piotrze “morelzie” Taterce oraz Bartoszu “bnoxie” Niebiszu. Kolejną twarzą jest Arek “Vegi” Nawojski, który jeszcze na przełomie sierpnia i września wraz z ORKS rywalizował podczas 18. sezonu ESL Pro League, a w późniejszym okresie był zmiennikiem wspomnianej Pompy. Piąty element układanki to Bartłomiej “mASKED” Trybuła, który jeszcze w grudniu stanowił o sile miksu TUSTE CHOPAKI, kończąc zmagania 47. sezonu ESEA Advanced na 9-12. miejscu. 

CZYTAJ TAKŻE: SZOK! AGO ZAWIESZA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ

Pieczę nad całym zespołem sprawiać będzie natomiast także dobrze znany polskiej scenie Patryk “Sidney” Korab. Przez ostatnie niespełna pół roku był asystentem trenera w AGO Esports, a od kwietnia do końca lipca 2023 roku był pierwszym szkoleniowcem “Jastrzębi”. W przeszłości był także graczem UNGENTIUM, Illuminar Gaming czy tomorrow.gg.

Jestem szczęśliwy z tego, jaki skład udało mi się stworzyć i nie mogę się doczekać wspólnie spędzonego czasu na serwerze, jak i poza nim! Lecimy po swoje! oznajmił za pośrednictwem swojego profilu na X (dawniej Twitter) mASKED.

Nowy skład Permitty prezentuje się następująco:

  • Martin “maaryy” Nakonieczny 
  • Bartłomiej “mASKED” Trybuła
  • Piotr “morelz” Taterka
  • Arek “Vegi” Nawojski
  • Bartosz “bnox” Niebisz
  • Patryk “Sidney” Korab – trener

Oficjalny debiut nowego zestawienia miał już miejsce. Podopieczni trenera Koraba przegrali przeciwko Passion UA 1:2 w ramach 10. sezonu United 21 League.