Respawn.pl

Permitta w fazie play-off CCT Central Europe Series 8, Turów z awansem do CCT East

Autor: Krzysztof Sarna

Kolejne podboje polskich ekip na międzynarodowej arenie za nami. W czwartek przede wszystkim Permitta awansowała do fazy play-off CCT Central Europe Series 8. W etapie pucharowym ekipa znad Wisły powalczy o nagrody z łącznej puli pięćdziesięciu tysięcy dolarów.

Permitta przeszła pierwszy etap jak burza

Ekipa z Polski pierwszą fazę CCT Central Europe Series 8 przeszła jak burza. Drużyna znad Wisły pokonałą ENCE Academy oraz SINNERS 2:0. Dopiero w meczu o awans rodakom potrzebne były trzy mapy. Finalnie na nich Permitta okazała się lepsza od wyżej notowanego od siebie EYEBALLERS. 

Tylko pierwsza z trzech map jednak należała do zaciętych. Wybrany przez Permittę Mirage świetnie układał się dla biało-czerwonych, którzy wygrywali 10:6, 11:8 czy 12:11. Przewagi jednak nie wykorzystali, co poskutkowało dwiema dogrywkami. W nich lepiej radzili sobie gracze ze Skandynawii, którzy koniec końców zamknęli ten plan, triumfując do szesnastu. Bezapelacyjnie podrażnieni takim stanem rzeczy Tomasz “tomiko” Uroda i jego koledzy dali rywalom na Ovperassie oraz Ancient solidną lekcję gry, triumfując odpowiednio do pięciu i sześciu. 

CZYTAJ TAKŻE: kRaSnaL musiał obejść się smakiem. Virtus.pro wygrywa Roobet Cup

Pozostałe dwa czwartkowe pojedynki polskich drużyn toczyły się w zamkniętych kwalifikacjach do CCT East Europe Series 4. ThunderFlash nie sprostało Project G i uległo 0:2. Polacy mieli jednak spore szanse i to na obydwóch mapach. Vertigo przegrali do jedenastu, a Ancienta dopiero po drugiej dogrywce (16:19). Tak więc to PG awansowało do turnieju, podczas gdy polski kolektyw musiał obejść się smakiem. W tej samej rangi spotkaniu doszło do polskich derbów pomiędzy PGE Turowem Zgorzelec a Illuminar Gaming. Vertigo z pewnością sprostało, wszak zakończyło się po komplecie odsłon (13:11). Jednak Anubis to całkowita dominacja “Turów”, które po tym, jak triumfowały do dwóch, awansowały zarazem do CCT East Europe Series 4.

Czwartkowe wyniki polskich formacji prezentują się następująco:

PGE Turów Zgorzelec 2:0 Illuminar Gaming – Vertigo 13:11, Anubis 13:2

ThunderFlash 0:2 Project G – Vertigo 11:13, Ancient 16:19

EYEBALLERS 1:2 Permitta – Mirage 19:16, Overpass 5:13, Ancient 6:13

CZYTAJ TAKŻE: Kasix wraca na tron! Była najlepsza wśród streamerek na Twitchu w październiku