Respawn.pl

Petycja przeciwko udziałowi SK w ELEAGUE

Autor: Sergiusz Lelakowski

Wczoraj informowaliśmy Was o dyskwalifikacji SK Gaming i ex-SK z ELEAGUE, przez nagłą zmianę organizacji i składu tych drugich. Jak się okazuje, za wyrzuceniem było kilka największych amerykańskich teamów.

Petycję podpisały Team SoloMid, Cloud9, Team Liquid, Echo Fox, NRG Esports, OpTic Gaming i Counter Logic Gaming. Nie mówimy tu o zawodnikach, tylko samych organizacjach, które podpisały papier mający na celu wywarcie presji na ELEAGUE, by wyrzucili ekipę Fallena ze swojej imprezy.

Wychodzi na to, że jest to walka samych firm, marek, aniżeli graczy i uformowanych przez nich drużyn. W swojej petycji oświadczyli oni, że pozwolenie im na pozostanie w ELEAGUE, a zdyskwalifikowanie Luminosity Gaming to swoisty konflikt interesów. Ma to znaczenie o tyle duże, gdyż jeden z szefów imprezy, Min-Sik Ko pracował wcześniej dla SK i uznawany jest za bardzo lojalnego wobec nich. Wspomniane organizacje, które podpisały petycję zagroziły, że odejdą od ELEAGUE jeśli “wyrok” nie zostanie wykonany.

Fallen, gracz SK Gaming utworzył swoją petycję, którą tym razem podpisali gracze: między innymi Team Liquid, mousesports, EnVyUs oraz Na’Vi. Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec całej dramy. Szkoda, że organizacje chcą walczyć z najlepszą drużyną świata w sposób zwyczajnie polityczny.