Respawn.pl

PGL Major: ENCE awansuje do półfinału; NAVI pokonuje Heroic na pełnym dystansie

Autor: Filip Woszczek

Przygoda na Majorze w drodze po trofeum wciąż trwa dla drużyny hadesa i dychy. Nie zabrakło również świetnych zagrań ze strony Natus Vincere, które po trzech mapach pokonało Heroic. Oznacza to, że drużyna s1mple’a zmierzy się już jutro z ENCE.

Vertigo padło wyborem Duńczyków, którzy z poczatku radzili sobie dosyć dobrze po stronie terrorystów, ale gdy tylko ENCE przejęło kontrolę nad spotkaniem, doprowadziło do dominującego wyniku 12:3. Druga pistoletówka padła łupem Copenhagen Flames, dając im pięć rund pod rząd, ale końcowo to zawodnicy ENCE sięgnęli po zwycięstwo na tej mapie.

Przyszedł czas na Nuke, gdzie zawodnicy CPH Flames radzili sobie zdecydowanie lepiej, niż na poprzedniej mapie. Optymistyczny wynik 9:6 dawał im nadzieję na wyrównanie wyniku, ale druga pistoletówka trafiła tym razem do zespołu hadesa i dychy. Tym sposobem zaprezentowali oni jeszcze lepszą połówkę jako CT niż Duńczycy, przegrywając 3 rundy.

enceENCE 20 cphCopenhagen Flames
16 – Vertigo – 10


16 – Nuke – 12

Inferno wybrane przez Heroic rozpoczęło się dwoma rundami wygranymi przez rywali, ale duński zespół szybko zdołał wyrównać, a następnie objąć prowadzenie. Druga runda pistoletowa również wygrana przez Na’Vi dała im duże pole do manewru, ponieważ wkrótce doprowadzili do wyniku 10:10. Strona atakująca drużyny Heroic była jednak czymś nie do powstrzymania, wkróce dając im 1-0 w mapach.

Na Ancient to Natus Vincere wiodło prym, jeśli chodzi o wygrywane rundy w pierwszej połówce jako terroryści. Nieźle zaprezentowali się także ich rywale po zmianie stron, wychodząc na prowadzenie z wyniku 6:9 na 11:9. Wkrótce spotkanie wyglądało na jeszcze bardziej wyrównane, niż na Inferno. Świetne pokazy umiejętności ze strony ekipy s1mple’a sprawiły, że po 30 rundach boju to Natus Vincere zwyciężyło wynikiem 16:14.

Pierwsza pistoletówka na Nuke’u co prawda trafiła do drużyny cadiaNa, ale odpowiedź od NAVI pojawiła się już w rundzie kolejnej, rozpoczynając lawinę wygrywanych rund. A mówiąc lawina na myśl przychodzi wynik 12:3, który nie dawał zbyt wielu szans Duńczykom na powrót. I choć obie wygrane pistoletówki dawały garść optymizmu drużynie Heroic, to ich rywale byli zdecydowanie zbyt dobrzy na ich zagrania.

naviNatus Vincere 21 heroicHeroic
10 – Inferno – 16


16 – Ancient – 14


16 – Nuke – 8

Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji poświęconej PGL Major Antwerp 2022.