PGL Major: ENCE i Spirit odpadają w półfinale; Natus Vincere przeciwko FaZe w Wielkim Finale

Autor: Filip Woszczek
PGL Major Antwerp

Przygoda ENCE na Majorze dobiegła końca. Międzynarodowy miks ulega Natus Vincere, które ponownie wędruje po trofeum. Wyższość przeciwnika uznała także drużyna Spirit, dając spotkanie pełne emocji.

Mirage wybrany przez FaZe rozpoczął się dwoma pierwszymi rundami wygranymi przez Rosjan jako CT. Terroryści szybko jednak objęli kontrolę nad sytuacją, montując dobrą połówkę złożoną z 10 wygranych rund. Kłopoty zespołu karrigana pojawiły się po zmianie stron, gdy to Spirit także radziło sobie dobrze w ataku, doprowadzając do wyniku 13:14. Koniec końców 2 ostatnie rundy padły łupem FaZe.

Tym razem to zawodnicy FaZe dobrze rozpoczęli Dust2. Podobnie jak na Mirage, udało im się zainkasować dużą ilość rund, a wynik w tabeli wskazywał 9:6. Team Spirit wziął sprawy w swoje ręce przy wyniku 8:12. Po pewnym czasie można było zobaczyć przejęcie prowadzenia tym razem przez Spirit (15:13). Rywale nie dali za wygraną, doprowadzając do dogrywki, w której międzynarodowy miks dowiózł wygraną po 3 dogrywkach.

fazeFaZe 20 spiritSpirit
16 – Mirage – 13

25 – Dust2 – 23

Przyszedł czas na to, na co czekaliśmy, czyli ENCE vs. Natus Vincere. Co prawda Nuke padł wyborem ENCE, ale to Natus Vincere zaprezentowało bardzo dobrą połówkę jako CT (11:4). Zawodnicy ENCE zdobyli jeszcze trzy rundy dzięki pistoletówce, ale reszta trafiła do przeciwnika.

Nieco lepiej wyglądało starcie na Dust2, gdzie dobry start zapewnił sobie team hadesa i dychy. Przez pewien czas utrzymywali prowadzenie (6:5), ale więcej rund po zmianie stron widniało przy barwach Na’Vi. W pewnym momencie drużyna s1mple’a wygrywała 9 rund pod rząd, gdy wreszcie ENCE przerwało tę passę, ale tak czy siak Natus Vincere zdobyło 15 punkt. Od 7:15 ekipa ENCE zdołała jeszcze przybliżyć się nieco do dogrywki, ale NAVI zatrzymało comeback przy 12 rundzie dla rywali.

naviNatus Vincere 20 enceENCE
16 – Nuke – 7

16 – Dust2 – 12

Tym sposobem zbliżamy się do końca PGL Majora w Antwerpii, który swój finał ujrzy już jutro. Spotkanie rozegra się w formacie Best of 3 o godzinie 20:00.  Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji poświęconej PGL Major Antwerp 2022.