Respawn.pl

Dwa pierwsze turnieje kwalifikacyjne WCA Season 1 zakończone

Autor: Sergiusz Lelakowski

Lista uczestników World Cyber Arena 2016 zaczęła się uzupełniać. Poznaliśmy właśnie pierwsze trzy formacje, które zapewniły sobie grę na prestiżowym międzynarodowym turnieju Counter-Strike: Global Offensive.

Pierwsze z trzech chińskich kwalifikacji wygrała drużyna TyLoo, która wręcz zdominowała swoich rywali. YuanZhang “Attacker” Sheng i spółka nie stracili w całym turnieju ani jednej mapy. W fazie grupowej zanotowali trzy zwycięstwa, w półfinale playoffów wygrali z NEW4(2-0), natomiast w finale nie dali żadnych szans Vici Gaming CyberZen, pokonując ich 3 do 0.

WCA2016

wiki.teamliquid.net

Równocześnie odbywały się także eliminacje dla krajów z Azji Południowo-Wschodniej. Rywalizacja toczyła się wśród dwunastu drużyn CS:GO, które najpierw spotykały się w fazie grupowej, a później w fazie pucharowej. Zgodnie z przypuszczeniami najlepiej zaprezentowali się zawodnicy Team Immunity, którzy w przeszłości pojawiali się także na dużych europejskich i amerykańskich eventach.

Tym razem Australijczycy wykazali się sporym doświadczeniem i ograli w finale malezyjski MVP Karnal 3 do 1. Wynik tej rywalizacji był jednak mało ważny, ponieważ obie formacje zapewniły sobie grę na finałach.

WCA20162

wiki.teamliquid.net

Oprócz wspomnianej wyżej trójki na finałach WCA zagrają kolejne dwie drużyny z Chin, dwie formacje z Europy i Ameryki Północnej oraz jedna zaproszona przez organizatorów. W puli nagród będzie ponad 200.000 dolarów.