Respawn.pl

Po raz czwarty? NEO i FaZe przed kolejnym finałem

Autor: Krzysztof Sarna
FaZe

Premiera Counter-Strike’a 2 jak na razie należy do podopiecznych Filipa “NEO” Kubskiego. FaZe Clan stanie dziś przed szansą wygrania czwartego z czterech dotychczas rozegranych turniejów. Mowa tym razem o BLAST Premier Fall Final. Na drodze amerykańskiej organizacji stanie Team Vitality. 

NEO i FaZe nieustannie głodni

Na temat postawy FaZe Clanu po premierze Counter-Strike’a 2 można by mówić i mówić. Organizacja ze Stanów Zjednoczonych wygrała wszystkie wielkie turnieje od momentu wydania nowego CS-a, a zarazem wszystkie, w których brała udział. Tak więc mówimy tu o koronie IEM Sydney, Thunderpick World Championship oraz CS Asia Championships. Finn “karrigan” Andersen i jego kompani nadal się nie zatrzymują i są na dobrej drodze, by dopisać czwarte mistrzostwo na swoje konto w okresie niespełna dwóch miesięcy. 

Liderzy światowego rankingu HLTV do tej pory w grupie A pokonali Ninjas in Pyjamas 2:0 oraz Cloud9 2:1. We wczorajszym półfinale pokonali natomiast Complexity Gaming wynikiem 2:1. W przypadku Teamu Vitality, który rywalizował w zbiorze B, doszło do wygranych 2:0 i 2:1 odpowiednio z Heroic oraz Complexity Gaming. W starciu premiowanym dzisiejszym finałem “Pszczoły” wygrały 2:1 z Cloud9. Tak więc obie ekipy przeszły przez bardzo zbliżoną drogę do ostatecznego pojedynku. 

Ostatnie starcie z udziałem tych drużyn miało miejsce 16 października bieżącego roku podczas IEM Sydney. Wówczas po pełnej serii w dolnej drabinki grupy A lepsza okazała się organizacja zza oceanu, która najpierw przegrała na Overpassie do czternastu, następnie zgarnęła Inferno oraz Nuke’a kolejno do dziesięciu oraz dziewięciu. Również i dziś to podopieczni Filipa Kubskiego stawiani są w roli faworyta. 

17:00 | FaZe Clan vs. Team Vitality – BO3

Zwycięzca finału, a zarazem BLAST Premier Fall Final zgarnie czek na 200 tysięcy dolarów. Ponadto stawką jest także awans na BLAST Premier World Final 2023, ale obie ekipy zapewniły go sobie wcześniej. Zespołem, który zamknął listę uczestników okazało się Cloud9. 

Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Final ponownie zostały marki logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania Counter-Strike 2 najlepszych drużyn świata. Transmisję w języku polskim będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego, a przygotuje ją niezawodny zespół GX_Studio. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier Fall Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!