Respawn.pl

Podkładka pod myszkę – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Autor: Michał Maćkowski
podkładki pod myszkę

Wyobrażacie sobie życie bez podkładki pod myszkę? Nie ma takiej opcji, a żywotność naszego gryzonia, a szczególnie ślizgaczy zależy właśnie od podłoża, na jakim się porusza. Sprawdźmy zatem, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie podkładki pod myszkę. 

Podkładka pod myszkę to jeden z niezbędnych elementów, jakie potrzebujemy do naszego zestawu komputerowego. Aby bezproblemowo śmigał nam kursor po pulpicie potrzebna jest nie tylko myszka, ale także odpowiednie podłoże. Bez niego ciężko dbać o żywotność gryzonia, ale i również bezproblemowo grać czy korzystać z Internetu. Dlatego sprawdzimy, na co zwracać uwagę, jeżeli planujemy kupić podkładkę pod myszkę.

Podkładka pod myszkę – jaką wybrać?

Podkładek pod myszkę na rynku mamy mnóstwo, o różnych rozmiarach, kolorach czy dodatkach. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy to myszki komputerowe mamy głównie laserowe i optyczne potrzebujemy również odpowiedniego podłoża. Powstająca wiązka laserowa odbija się od podłoża i wraca do mikrokamer, które mają na celu zapisać na ruchy i przenieść je na obraz.

Co stanie się jeśli nie będziemy mieli odpowiedniego podłoża pod myszkę?

Sprawa jest dosyć prosta i może być bolesna dla użytkownika. Brak podkładki spowoduje popsucie się ślizgaczy myszki oraz i nawet samego podłoża, po którym się porusza. Sam kursor może nie działać płynnie i powodować spowolnione ruchy na ekranie, które spowodują powolniejsze wykonywanie akcji. To jednak mówimy tylko o problemach sprzętowych, lecz mało osób zdaje sobie sprawę, że brak odpowiedniego podłoża albo źle dobrana podkładka może doprowadzić czasami nawet nieodwracalnych kontuzji nadgarstka. Przesuwanie myszki jak i naszej ręki nie powinno być obarczone żadną dodatkową siłą zewnętrzną.

Małe czy duże podkładki pod myszkę?

Wybór podkładki zacznijmy od prostej rzeczy, czyli wielkości. Tak naprawdę na rynku dostępne są podkładki o różnych wielkościach i sami musimy zdecydować, jaką potrzebujemy. Genesis w swojej ofercie posiada wiele opcji dla użytkownika laptopa, małego czy dużego biurka. Gracze najczęściej decydują się na wybór dużej podkładki, która często robi nie tylko za podkładkę pod myszkę, ale również i klawiaturę.

Z20296 58134 Z20307 132452

Tkanina i guma – połączenie idealne

Podkładki pod mysz wykonane z tkaniny i gumy idealnie nadadzą się wszystkim. Dzięki tkaninie wierzchnia warstwa podkładek od Genesis zapewnia wysoką precyzję śledzenia ruchów myszy oraz redukuje tarcia. To pozwala bezproblemowo współpracować zarówna z myszkami laserowymi jak i optycznymi. Specjalna impregnacja sprawia, że podkładka jest wodoodporna i nie wchłania wilgoci, co ułatwia utrzymanie podkładki w czystości oraz przedłuża jej żywotność.

Przeczytaj więcej – Kabel HDMI Genesis 8K – Wykorzystaj w pełni potencjał sprzętu!

Warto także wspomnieć o antypoślizgowej warstwie na spodniej części podkładki, która zabezpiecza przez niekontrolowanym przesuwaniem się i daje pewność, że pozostanie ona na swoim miejscu niezależnie od nawierzchni, na której się znajduje

Z31486 155170

Dodatek do podkładki pod myszkę dla koneserów RGB

W swojej ofercie Genesis ma nie tylko podkładki w różnych wersjach kolorystycznych. Fani kolorowego podświetlenia znajdą również coś dla siebie. Mowa o specjalnej serii podkładek Boron, które efektownie rozświetlą stanowisko każdego gracza. Dzięki aż jedenastu trybom podświetlenia możemy stworzyć niepowtarzalną atmosferę na swoim polu gry. Oryginalna, nieszablonowa grafika dodatkowo nada mocny nietuzinkowy charakter Twojej walce. Zwiększona powierzchnia użytkowa o wymiarach 80x30cm daje użytkownikowi wystarczającą przestrzeń na płynny i nieograniczony ruch myszy, a przy tym mieści się na mniejszych biurkach.

Z28742 121934

Podkładki Genesis już teraz dostępne są z 10% zniżką. Wystarczy przy zakupie na oficjalnej stronie producenta, w koszyku wpisać nasz kod rabatowy RESPAWNPL. Więcej o tym, jak skorzystać z promocji, znajdziecie tutaj.

Materiał powstał przy współpracy z Genesis, oficjalnym partnerem portalu Respawn.pl