Respawn.pl

Gracze NEO z awansem do fazy play-off PGL Majora w Kopenhadze!

Autor: Krzysztof Sarna
broky NEO FaZe

Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu awansowali do fazy play-off PGL Majora w Kopenhadze. Lider światowego rankingu HLTV w decydującym o przepustce do najlepszej ósemki meczu nie pozostawił praktycznie żadnych złudzeń Complexity Gaming i tym samym po stosunkowo szybkim spotkaniu cieszył się z faktu znalezienia się w decydującej fazie zmagań.

Podopieczni NEO w fazie play-off pierwszego Majora w CS2

Jeszcze przed samym startem batalii z udziałem FaZe Clanu i Complexity Gaming spodziewaliśmy się dość wyrównanych zawodów. W praktyce jednak były one jednostronne. Rywalizacja rozpoczęła się na Nuke’u wybranym przez FaZe. Z początku Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy grali po stronie terrorystów. Zostało to zwieńczone prowadzeniem aż 7:0, przeciwnicy byli wówczas bezradni. Jednakże nie pozostali bierni do końca, bowiem zdecydowanie odrobili straty, punktując pięciokrotnie z rzędu (7:5). Po zmianie stron Jonathan “EliGE” Jablonowski i jego koledzy wygrali rundę pistoletową i mieli zarazem kontakt (7:6). Wówczas jeszcze mało kto spodziewałby się, że będzie to ostatni zdobyty punkt przez “białą gwiazdę” na Nuke’u, a kolejne sześć rund z rzędu padnie łupem FaZe. W praktyce jednak taki scenariusz miał miejsce.

CZYTAJ TAKŻE: ACE Kylara i zaskakujący biguzera – Złote Grzeszki graczy w fazie otwierającej PGL CS2 Major Kopenhaga 2024!

Drugą areną zmagań był Overpass podyktowany przez 12. formację globu. Tak więc mimo przemawiającego zwycięstwa gracze FaZe musieli przystąpić do tej rywalizacji w pełni skoncentrowani. Tak też się stało, ponownie podopieczni Kubskiego punktowali seriami, prowadząc w szczytowym momencie nawet 8:1! Ponownie jednak CoL zmniejszyło straty, tym razem do czterech oczek (8:4). Kiedy podopieczni Tiaana “T.c” Coertzena wygrali dwie odsłony po zmianie stron, przegrywali już tylko 6:8. Sam przebieg Overpassa niewiele różnił się od Nuke’a, bowiem seria zwycięstw FaZe zadecydowała nie tylko o zakończeniu samej areny, ale również i meczu (13:6).

FaZe Clan vs. Complexity Gaming  – Nuke 13:6, Overpass 13:6

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o PGL Major Kopenhaga 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji. Partnerami pierwszego w historii Majora w CS2 są marki, które od dawna są mecenasami esportu i wspierają rozwój tej dziedziny na wielu szczeblach, a są to: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Pierwszy krok w esportową społeczność stawia marka INEA. Za realizację transmisji odpowiedzialny jest zespół GX Studio. Natomiast patronat medialny objął serwis Respawn.pl.