Polacy lepsi od NIP! 9INE gra dalej w finałach CCT!

Autor: Maks Bartosik
9INE

Co to był za mecz! 9INE po świetnym spotkaniu pokonało Ninjas In Pyjamas 2:0 i gra dalej w CCT 2023 Online Finals!

Spotkanie drugiej rundy dolnej drabinki finałów CCT 2023 zapowiadało się wybornie. Na drodze Polaków z 9INE, którzy wczoraj ograli akademię Astralis stanęło Ninjas In Pyjamas, które w dolnej drabince wylądowało po porażce z Into The Breach. Spotkanie rozgrywane było w formacie Best Of Three – 9INE wybrało Vertigo, NIP Mirage, a decydującą mapą miał być Overpass.

Vertigo (pick 9INE)

Vertigo Polacy rozpoczęli z lekkimi kłopotami, bowiem NIP prowadziło po stronie CT 3:2. Od rundy numer sześć jednak wszystko wróciło do normy i 9INE rozpoczęło dominację na serwerze, wygrywając siedem kolejnych rund i obejmując prowadzenie 9:3. NIP zdołało zdobyć jeszcze tylko jedną rundę i do przerwy Polacy finalnie prowadzili 11:4.

Po zmianie stron i przejściu do ofensywy Brollan i spółka starali się wrócić do spotkania. Na start zdobyli trzy punkty, jednak 9INE odpowiedziało na to wygraniem czterech rund i zapewnieniem sobie ośmiu punktów mapowych. NIP zdołało wybronić sześć z nich i końcowy wynik brzmiał 16:13 dla 9INE.

Mirage (pick Ninjas In Pyjamas)

Drugą mapą był Mirage, którego polska formacja rozpoczęła w defensywie. Początek ponownie był w jej wykonaniu dość niemrawy i NIP prowadziło 5:3, jednak Polacy zdołali szybko wyrównać i nawet objęli prowadzenie 6:5. Niestety, nie zdołali go utrzymać i do przerwy to zespół dowodzony przez Aleksiba prowadził 9:6.

Po zmianie stron NIP szybko dorzuciło na swoje konto cztery punkty, zwiększając prowadzenie do 13:6. 9INE odpowiedziało na to zdobyciem pięciu oczek i zbliżyło się do rywali już na zaledwie dwie rundy. Ninjas In Pyjamas odpowiedziało wygraniem jednej rundy, na co Polacy dołożyli kolejne dwa punkty na swoje konto i było 13:14. Headtr1ck i spółka ponownie w odpowiedzi zdobyli jeden punkt i zapewnili sobie dwa punkty mapowe przy wyniku 15:13, jednak Polacy zdołali je obronić i doprowadzili do dogrywki.

W tej dziewiątki nie dały rywalom już żadnych szans i po czterech rundach na czacie pojawiło się “GG”, a polski skład triumfował 19:15.

Kto kolejnym rywalem 9INE?

Dzięki wygranej nad Ninjas In Pyjamas, 9INE awansowało do trzeciej rundy dolnej drabinki finałów CCT Online 2023. W tej zmierzą się z zwycięzcą meczu pomiędzy Bad News Eagles i Movistar Riders. Na razie nie wiadomo, kiedy ten mecz się odbędzie.