Respawn.pl

Strona główna » Polacy w czołówce banowanych kont w CS:GO! Ile łącznie nałożono blokad w 2021? [STATYSTYKI]

Polacy w czołówce banowanych kont w CS:GO! Ile łącznie nałożono blokad w 2021? [STATYSTYKI]

Autor: Krzysztof Sarna

Nie od dziś wiadomo, że walka z cheaterami w CS:GO jest bardzo, ale to bardzo mozolna. Tyle wprowadzeń, tyle zabezpieczeń, a nadal możemy się spotkać z oszustami na oficjalnych serwerach CS-a. Wedle statystyk za miniony rok, Polacy uplasowali się w czołówce kont, którym nakładano blokadę. Pojawiło się o wiele więcej statystyk związanych z VAC-Banami. 

Jeszcze w ubiegły poniedziałek wspominaliśmy o tym, że jeden z byłych pracowników Riot Games i Blizzarda zaoferował swoją pomoc Valve w kwestii walki z cheaterami. Czy jednak podmiot zza oceanu zdecyduje się na takie rozwiązanie? Najprawdopodobniej nie, chociaż nigdy nic nie wiadomo. Doskonale wiemy i zarówno odczuwamy, że CS:GO mimo świetnej grywalności jest zaniedbywany. 

Według portalu csgostats.gg w 2021 roku nałożono łącznie ponad milion banów! Dokładna liczba to 1 018 049, co budzi pewnego rodzaju podziw. Jest to oczywiście spora liczba i poniekąd możemy oddać respekt deweloperom gry. Jednak żeby nie było tak kolorowo, momentalnie podziw budzi średni wiek kont, który wyniósł dwa lata. Oznacza to oczywiście to, o czym nieustannie wspominamy. Oszuści mogą sobie biegać przez spory okres, zanim nałoży się na nich wykluczenie. 

Wchodzimy w jeszcze ciekawsze szczegóły, ponieważ najwięcej blokad otrzymywały konta bez rangi. Jeśli natomiast chodzi o użytkowników z rangami, to warto wyróżnić przedział pomiędzy Złotym Laurem I (Gold I) a Elitarnym Mistrzowskim Obrońcą (Skrzyżowane kałachy). Tak więc teoria, według której najwięcej cheaterów grasuje na goldach i kałachach jest jak najbardziej słuszna. 

Dust2 mapą cheaterów? Otóż nie tym razem. Najwięcej oszustów, przynajmniej w 2021 roku upatrzyło sobie Mirage’a. Współczynnik tej lokacji jest naprawdę spory, wszak wyniósł 48,59%. Najwięcej banów zostało nałożonych w maju, bowiem było to 142 150. 

Jest jeszcze jeden, nieco przykry wykres. Otóż narodowości osób oszukujących. Niestety Polska uplasowała się w samej czołówce, wszak na piątym miejscu. Spośród wcześniej wspomnianego ponad miliona wykluczeń, aż 5.11% stanowią ludzie znad Wisły. Po dokładnych obliczeniach wychodzi na to, że 52 022 konta zostały zbanowane właśnie z Polski.