Respawn.pl

Polacy w kwalifikacjach do ESL Challenger Melbourne [RELACJA]

Autor: Marcin Kapusta
TAZ Honoris

Już dziś rozpoczyna się pierwsza tura europejskich kwalifikacji do ESL Challenger Melbourne 2023. Ze względu na liczny udział Polaków w tych zmaganiach, przygotowaliśmy dla naszych czytelników specjalną relację tekstową!

 

ŻEBY ZOBACZYĆ NAJNOWSZE INFORMACJE, ODŚWIEŻ STRONĘ RELACJI

23:59 – Znamy rywali Polaków w drugim dniu 

Już jutro o godzinie 18:00 reprezentanci HONORIS i Jakub “kuben” Gurczyński staną przed szansą zdobycia slota w zamkniętych kwalifikacjach do ESL Challenger Melbourne 2023. Wiktor “TaZ” Wojtas i spółka podejmą wyżej notowaną akademię Teamu Spirit, która trzy dni zwyciężyła CCT West Europe Series 1, pozostawiając w pokonanym polu m.in. GamerLegion, Falcons oraz BIG.

Z kolei międzynarodowy kolektyw uchodzi za faworyta w starciu z węgierskim ex-Rapid Ninjas.

    • 18:00 – Europe Apeks vs ex-Rapid Ninjas Hungary (BO3)
    • 18:00 – Poland HONORIS vs Spirit Academy Russia (BO3)
23:50 – HONORIS i Apeks przetrwały pierwszy dzień zmagań

Ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa zwyciężyła jednostronny pojedynek z ukraińskim kolektywem Lazar Cats 16:5 i przeszła do drugiego dnia otwartych kwalifikacji. Rozgrywki przetrwali również podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego z Apeks, którzy w piątej rundzie wyeliminowali akademię Astralis.

23:08 – kRaSnal za burtą

W piątek rundzie Monte Esports Szymona “kRaSnaLa” Mrozka przegrało z czeskim SINNERS Esports wynikiem 16:11 na Nuke’u i tym samym zakończyło swój udział w eliminacjach.

21:40 – HONORIS wygrywa w hitowych derbach

Zawodnicy HONORIS po niezwykle zaciętym pojedynku pokonali swoich rodaków z miksu bimbałki wynikiem 16:14 na mapie Nuke. Tym samym wychowankowie Vincenta “vinSa” Jozefiaka awansowali do piątej rundy kwalifikacji.

20:42 – HONORIS vs bimbałki w czwartej rundzie

W czwartej rundzie doszło do hitowych nadwiślańskich derbów. HONORIS podejmuje aktualnie miks Piotra “morelza” Taterki.

20:03 – bimbałki idą jak burza

Paczka Piotra “morelza” Taterki zdominowała w polskich derbach Bociarzy 16:3 i bez większych problemów awansowała do czwartej rundy.

20:00 – Markoś i n0tice żegnają się z kwalifikacjami

EC Brugge w trzeciej rundzie uznało wyższość rosyjskiej drużyny INVSN, przegrywając na Mirage’u wynikiem 5:16.

19:20 – Wyniki Polaków w drugiej rundzie eliminacyjnej
  • Europe Apeks (kuben) 16:9 HaspersTM  Poland (Inferno)
  • Poland HONORIS 16:9 TEAMONE Romania (Inferno)
  • Poland bimbałki 16:9 Nemiga Academy Belarus (Anubis)
  • Europe EC Brugge (Markoś, n0tice) 16:5 IMA PROBLEM Denmark (Nuke)
  • Poland farmtogether 4:16 Astralis Talent Denmark (Overpass)
19:18 – bimbałki pozostawili w pokonanym polu akademię Nemigi Gaming i awansowali do trzeciej odsłony.
19:10 – HONORIS zwyciężyło z rumuńską drużyną TEAMONE 16:9 i zameldowało się w trzeciej rundzie.
19:04 – byali i spółka ulegają akademii Astralis

Niestety, ale miks Pawła “byaliego” Bielińskiego i Oskara “oskarisha” Stenborowski został wyrzucony za burtę kwalifikacji już w drugiej rundzie przez akademię Astralis. Duńczycy pokonali Polaków na Overpassie w stosunku 16 do 4.

18:58 – Markoś i n0tice już w trzeciej rundzie

EC Brugge, którego barwy reprezentują Kuba “Markoś” Markowski i Mateusz “n0tice” Wolniak, błyskawicznie awansował do trzeciej rundy. Międzynarodowy kolektyw najpierw otrzymał wolnego losa, a w drugiej odsłonie zdominował duńskie IMA PROBLEM wynikiem 16:5.

18:47 – Ekipa byaliego w drugiej rundzie podejmuje akademię Astralis. Aktualnie Duńczycy prowadzą 11:4 na mapie Overpass.
18:05 – Rodacy bez walki przechodzą dalej

HONORIS, EC Brugge (Markoś, n0tice), Monte (kRaSnaL), Apeks (kuben), miksy Pawła “byaliego” Bielińskiego i Piotra “morelza” Taterki – wszystkie te formacje otrzymały wolnego slota i bezpośrednio zameldowały się w drugiej rundzie eliminacyjnej.

17:24 – “Polska miksami stoi”

Na serwerze będzie nam dane oglądać dwa nadwiślańskie miksy. W jednym kolektywie o nazwie farmtogether znaleźli się Paweł “byali” Bieliński, Konrad “EXUS” Jeńczeń, Michał “mono” Gabszewicz, Sebastian “fr3nd” Kuśmierz oraz Oskar “oskarish” Stenborowski. Z kolei pod tagiem bimbałki rywalizować będą Patryk “Sidney” Korab, Piotr “morelz” Taterka, Brajan “DGL” Lemecha, Michał “mlodziutk1” Mądry oraz Bartłomiej “Masked” Trybuła.

17:20 – Polacy na linii startu

Na placu boju zameldują się m.in. zawodnicy HONORIS, podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego z Apeks, Monte Esports Szymona “kRaSnaLa” Mrozka oraz EC Brugge Kuby “Markosia” Markowskiego i Mateusza “n0tice’a” Wolniaka

17:13 – Zaczynamy relacją tekstową na żywo!

Zapraszamy do zapoznania się z relacją tekstową otwartych europejskich eliminacji do ESL Challenger Melbourne 2023. Pierwsza runda dzisiejszych rozgrywek rozpocznie się już za niespełna godzinę, tj. o 18:00.