Respawn.pl

Polacy w pogoni za internetowymi trofeami

Autor: Michał Maćkowski

Polskie drużyny CSGO kończą ostatnie internetowe turnieje w tym roku. Dzisiaj w akcji zobaczymy aż pięć polskich zespołów, z czego aż trzy w relegacjach do ESL Challenger League 43. 

Scena CSGO małymi krokami zbliża się do zimowego snu, jednak wciąż wiele polskich drużyny ma przed sobą rozgrywki w międzynarodowych internetowych rozgrywkach. W przedsionku weekendu do akcji wkracza pięć rodzimych zespołów, które powalczą w turniejach o być albo nie być.

Być albo nie być w CCT Central Europe Series 4 dla Honoris i 9INE

Jako pierwsi na serwerze stawią się gracze 9INE i Honoris, przed którymi starcia w fazie pucharowej CCT Central Europe Series 4. W międzynarodowych rozgrywkach, gdzie pula nagród wynosi 50 000$ pozostali już tylko najsilniejsi. Ekipa Wiktora “mynio” Kruka walczy z Apeks, w którym występuje Michał “MICHU” Müller.

W tym samym turnieju czeka także pojedynek graczy Honoris, którzy z bilansem 3-0 awansowali do fazy pucharowej. Zespół Wiktora “TaZa” Wojtasa czeka starcie z Rosjanami reprezentującymi organizację 1WIN.

ESEA Advanced nachodzimy?

Sytuacja aż trzech polskich drużyn w sezonie 43 ESL Challenger League nie należy do najłatwiejszych. AGO, Ungentium oraz los kogutos muszą walczyć w relegacjach o pozostanie w przedsionku ESL Pro League, po nie najlepszych ostatnich występach. Do zdobycia jest sześć miejsc, a aż osiemnastu chętnych. Dlatego pierwsze spotkania są dla drużyn bardzo istotne, bowiem spadnięcie do dolnej drabinki na dzień dobry rozgrywek, to nie najlepszy prognostyk.

Przeczytaj więcej – NAVI Javelins zagra w Katowicach! Polki awansowały na ESL Impact Katowice 2023!

Relegacje do ESL Challenger League startują już dzisiaj i wszystkie spotkania rozgrywane są równo o 19:00 w systemie BO3. Jastrzębie czeka starcie z niemieckim ALTERNATE aTTaX, koguty stawią czoła Falconas a zespół dowodzony przez Macieja “LuZa” Bugaja powalczy z EYEBALLERS.

Harmonogram dzisiejszy spotkań z udziałem polskich drużyn:

  • 9INE vs Apeks – 12:00 (BO3, transmisja)
  • Honoris vs 1WIN – 18:00 (BO3, transmisja)
  • AGO vs ALTERNATE aTTaX – 19:00 (BO3, transmisja)
  • los kogutos vs Falcons – 19:00 (BO3, transmisja)
  • UNGENTIUM  vs EYEBALLERS- 19:00 (BO3, transmisja)