Respawn.pl

Polacy w walce o RMR – startuje drugi dzień otwartych kwalifikacji!

Autor: Maks Bartosik
Rallen

Przed nami drugi dzień walki polskich drużyn o awans do zamkniętych kwalifikacji do turnieju RMR. W grze pozostały cztery polskie drużyny, które powalczą o dołączenie do 9INE i Illuminar.

Pierwszy dzień otwartych kwalifikacji przyniósł nam kilka dobrych informacji, a najlepszą jest zdecydowanie ta, że aż cztery polskie formacje dotarły do drugiego dnia. Są to Honoris, Permitta, Team Singularity oraz PGE Turów Zgorzelec. Oprócz w pełni polskich drużyn, mamy też polski akcent w postaci Rallena i jego Into The Breach. Więcej o przebiegu pierwszego dnia otwartych kwalifikacji do RMR możecie przeczytać tutaj.

Wtorkowe zmagania w open quali rozpoczną się o godzinie 12:00. Na początek czekają nas mecze w 1/16 finału, które rozgrywane będą w formacie Best Of One. Zwycięzcy awansują do 1/8 finału, gdzie będą walczyć już o zapewnienie sobie awansu – te mecze rozegrane zostaną już do dwóch wygranych map.

Honoris – Ecstatic

TaZ i spółka w swoim pierwszym meczu podejmą duńskie Ecstatic. Transmisję z tego spotkania znajdziecie na kanale Twitch samej organizacji.

Singularity – Eternal Fire

Zawodnicy Singularity stoją przed nie lada wyzwaniem, bo już w pierwszym wtorkowym meczu stawią czoła tureckiemu superteamowi – Eternal Fire. Polo i spółka nie będą faworytami w tym spotkaniu, jednak trzeba pamiętać, że ten etap kwalifikacji rozgrywany jest w formacie BO1, który sprzyja underdogom.

PGE Turów Zgorzelec – Into The Breach

Zawodnicy PGE Turów też nie trafili najlepiej. Czeka ich spotkanie z Rallenem i spółką z Into The Breach. Formacja darko jednak nie musi być spisywana na straty, zwłaszcza po tym jak w poprzedniej rundzie ograli francuskie Heet.

Permitta – MASONIC

Mistrzowie Polski w 1/16 finału trafili na duńskie MASONIC, z którym mieli już okazję się mierzyć w tym roku. Pod koniec stycznia lepsi okazali się Duńczycy, którzy wygrali 2:1. Teraz przyszedł czas na rewanż ze strony Permitty, dla której awans do zamkniętych kwalifikacji RMR byłby przełamaniem złego początku 2023 roku.