Respawn.pl

Cztery polskie drużyny przeszły do drugiego dnia kwalifikacji do RMR!

Autor: Maks Bartosik

Zakończyły się już wszystkie mecze pierwszego dnia otwartych kwalifikacji do turnieju RMR przed BLAST.TV Major Paris 2023. Jak poradziły sobie polskie zespoły?

Ruszyły najważniejsze kwalifikacje w pierwszej części sezonu w CS:GO. Ponad tysiąc zespołów z całej Europy rozpoczęło walkę o występ na paryskim Majorze. Dla nas rzecz jasna najważniejsze są wyniki polskich drużyn, zwłaszcza po tym, jak 9INE i Illuminar otrzymało zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji.

Pierwsza tura otwartych kwalifikacji zaczęła się od sporych problemów technicznych. Platforma Challengermode, na których rozgrywane są quali do turnieju RMR zdecydowanie nie poradziła sobie z organizacją. Problemy dotyczyły przede wszystkim uruchomienia meczów, na co skarżyło się wiele drużyn.

Brak opisu.

Cztery polskie ekipy z awansem!

Ale gdy w końcu kwalifikacje ruszyły, to przyniosły dobre wyniki polskich drużyn. Do drugiego dnia otwartych kwalifikacji przeszły aż cztery polskie drużyny. Mowa o Permitta Esports, Honoris, PGE Turów Zgorzelec i Team Singularity. Na szczególne gratulacje zasługują zawodnicy Turowa, którzy w 1/64 trafili na francuskie HEET, które udało im się pokonać.

Awans do drugiego dnia wywalczył także Karol “Rallen” Rodowicz i jego Into The Breach.

Nieudane próby Anonymo, Endpoint i Entropiq

W czwartej rundzie swoje zmagania zakończyło Anonymo, które przegrało z Benched Heroes, w którego składzie znajduje się m.in. Smooya. Blisko byli również zawodnicy Los Kogutos, którzy ulegli brytyjskiemu Viperio.

Nieudany występ zaliczyło także Endpoint z MHLem w składzie. Europejski skład odpadł w czwartej rundzie przegrywając z białoruskim Websterz. Warto jednak zaznaczyć, że Endpoint te kwalifikacje rozgrywało z stand-inem. Na tym samym etapie odpadła także formacja Entropiq z Michałem “Snatchie” Rudzkim w składzie. Przegrali oni z zespołem o nazwie Iron Branch.

Let Us Cook dzisiaj nie ugotowało…

Bardzo szybko swoje zmagania zakończyło natomiast Let Us Cook z Snaxem w składzie. Janusz i spółka przegrali już w drugiej rundzie, a ich pogromcami okazał się być zespół YNT., w którym występuje m.in. Kirill “Gospadarov” Gospadarov, znany z gry dla akademii Natus Vincere. Let Us Cook przystępowało do tych kwalifikacji bez Maze’a, który rozgrywał je w mixie z Sunnym i HSem. Duńczyka w składzie zastąpił trener, Jędrzej “Bogdan” Rokita.

Spotkania drugiego dnia otwartych kwalifikacji do turnieju RMR przed BLAST.tv Paris Major 2023 rozpoczną się we wtorek o godzinie 12:00. Całą drabinkę otwartych kwalifikacji możecie znaleźć tutaj.