Respawn.pl

Polacy zadebiutują w ENCE podczas play-inów IEM Katowice!

Autor: Marcin Kapusta
9INE, CS:GO

Były trzon 9INE zadebiutuje w barwach ENCE podczas play-inów IEM Katowice 2024. Na linii startu zameldują się także podopieczni NEO i TaZa!

ESL rozesłało bezpośrednie zaproszenia do Intel Extreme Masters Katowice 2024. Sloty w play-inach i głównej fazie rozgrywek otrzymały drużyny na podstawie zajmowanych pozycji w światowym rankingu HLTV. Jedno z nich trafiło do ENCE, dla którego będzie to pierwszy test po sprowadzeniu trzonu 9INE w postaci Aleksandra “hadesa” Miśkiewicza, Krzysztofa “Goofy’iego” Górskiego oraz Kacpra “Kylara” Walukiewicza.

Faza grupowa

Na bezpośrednią grę w fazie grupowej IEM Katowice mogą liczyć Team Vitality, compLexity, Natus Vincere, Falcons Esports, Monte Szymona “kRaSnaLa” Mrozka, MOUZ Kamila “siuhego” Szkaradka oraz podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa, odpowiednio z FaZe Clanu i G2 Esports. Z pewnością ciekawy będzie debiut międzynarodowego kolektywu Falcons, który w kuluarach zyskał już miano nowego superteamu. Początkowo do arabskiej organizacji przymierzani byli m.in. Nikola “NiKo” Kovać czy Russel “Twistzz” Van Dulken, natomiast ostateczne angaż otrzymali byli reprezentanci ENCE – Pavle “Maden” Bosković, Marco “Snappi” Pfeiffer oraz Alvaro “SunPayus” Garcia.

Lista zaproszonych drużyn, które zagrają w etapie grupowym IEM Katowice:

Vitalityvitality FaZefaze G2g2 MOUZmouz 1
NAVInavi FalconsFalcons MonteMonte compLexity

ENCE z szansą na występ w Spodku!

Sensacją w play-inach będzie debiut ENCE, które wczoraj sprowadziło w swoje szeregi byłe trio 9INE – hadesa, Goofy’iego oraz Kylara. Rodacy prowadzeni przez Lukasa “gla1ve’a” Rossandera i trenera Jakuba “kubena” Gurczyńskiego nie będą mieli łatwego zadania, ponieważ w tym etapie rywalizować będą również Virtus.pro, Cloud9, FURIA, Astralis czy Heroic. Nie możemy zapomnieć o pozostałych Biało-Czerwonych akcentach – są nimi Janusz “Snax” Pogorzelski z Teamu GamerLegion, Mateusz “mantuu” Wilczewski z BIG oraz zawodnicy PALOMY, którzy zdobyli slota poprzez triumf w krajowym czempionacie od ESL.

Lista zaproszonych drużyn, które zagrają w play-inach IEM Katowice:

ENCEence Virtus.pro600px Virtus.pro 2019 GamerLegionGamerLegion PALOMAPALOMA
Cloud9Cloud9 Astralisastralis 1 ApeksApeks FURIAdd
HeroicHeroic Spiritspirit BIGbig M80M80
TheMongolZThe MongolZ lightmode Eternal FireEternal Fire BetBoomBetBoom Rooster1200px uestionmark.svg

Play-iny rozpoczną się 31 stycznia 2024 roku, a na placu boju zamelduje się szesnaście formacji. Aż połowa spośród tej stawki zabezpieczają miejsce w fazie grupowej IEM Katowice, której dokładny terminarz zostanie ujawniony później. Triumfatorzy prestiżowego turnieju wzbogacą się o 400 tysięcy dolarów, a także zyskają bilety do IEM Cologne 2024 oraz BLAST Premier World Final.