Respawn.pl

Polacy zastępują Duńczyków – ESEC 2014

Autor: Sergiusz Lelakowski

Na pewno jest to ważne wydarzenie, nie tylko dla graczy występujących w reprezentacji, lecz również dla nas – polskich widzów. Duńczycy zrezygnowali, mimo tego że ich głównym celem była obrona tytułu, więc organizatorzy ESEC postanowili zaprosić naszych rodaków. To niesamowite widowisko będzie miało miejsce 14-15 grudnia, czyli już za 10 dni, w stolicy Serbii.

Oczywiście w skład zespołu narodowego wchodzą gracze takich formacji jak Virtus.pro oraz ESC Gaming, którzy pierwszy mecz rozegrają z Finami, natomiast Francuzi zmierzą się ze Szwedami, więc droga do sięgnięcia po puchar Electronic Sports European Championship 2014 nie będzie wcale łatwa.

Zarówno strzelcy z krainy win, jak i mistrzowie z Kolonii są w bardzo dobrej formie, czego potwierdzeniem było starcie finałowe w ramach DreamHack Winter 2014.Nasi kadrowicze, także są wzorcem pod względem przygotowawczym, warto więc zaprezentować ostateczny skład:

  • Wiktor “TaZ” Wojtas
  • Filip “Neo” Kubski
  • Paweł “byali” Bieliński
  • Paweł “innocent” Mocek
  • Jacek “MINISE” Jeziak

Na uczestników w Belgradzie czekają nie tylko medale, lecz również czeki pieniężne, których łączna wartość wynosi 10,000 dolarów.