Respawn.pl

Polki wywalczyły awans do playoffów ESL Female Open Summer 2016

Autor: Sergiusz Lelakowski

O kobiecej scenie Counter-Strike: Global Offensive nie pisze się zbyt często, jednak nie oznacza to, że u dziewczyn nic się nie dzieje. Właśnie zakończyła się faza grupowa ESL Female Open Summer 2016, gdzie rywalizowały Polki. 

Mowa tutaj o czterech drużynach – Genesis.Female, ALSEN Team, 31337 CSGO.female oraz Dynamic.female. Niestety los sprawił, że w jednym koszyku znalazły się aż trzy z wyżej wymienionych formacji i tylko dziewczynom z ALSEN udało się zająć jedno z czterech premiowanych miejsc awansem.

ESLgrupa

Świetnie zaprezentowały się także panie z Genesis.Female. Drużyna dowodzona przez Sylwię “sy$kę” Jędrzejczak wygrała grupę A odnosząc sześć zwycięstw i tylko jedną porażkę. O sporym pechu mogą powiedzieć za to dziewczyny z 31337 CSGO.female, które przez gorszy bilans meczu z Team VALKYRIES, nie uzyskały awansu.

Z każdej grupy awans do fazy pucharowej zapewniły sobie pierwsze cztery formacje. Mecze playoffów rozpoczną się 4 czerwca. Wszystkie mecze – łącznie z finałem – rozgrywane będą w systemie Best of Three.

Nasze rodaczki czeka ciężka walka w 1/16 turnieju. Genesis podejmować będzie czwartą drużynę grupy C, czyli MadCorps, natomiast ALSEN czeka mecz z Savage Gaming. Listę dostępnych streamów znajdziecie pod tym adresem.

ESL2