Respawn.pl

Polska organizacja CS:GO kończy swoją działalność

Autor: Krzysztof Sarna

Kurczy się ilość polskich organizacji CS:GO na esportowej mapie. Wczoraj o zakończeniu działalności poinformowało dobrze znane rodzimym fanom Ungentium. Tym samym po dwóch latach nastał kres zespołu, który jednak odniósł kilka sukcesów.

Była organizacja CS:GO i nie ma

Ungentium zostało założone dokładnie 31 maja 2021 roku. Od tamtego momentu przez organizację przewinęło się sporo zawodników. Formacja ta zaliczyła niezły początek, po wygrała Dywizję Profesjonalną jesiennej Polskiej Ligi Esportowej, a 2021 rok zakończyła wicemistrzostwem Gdańsk Games. Za największy sukces należy uznać dotarcie do finału Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej w grudniu ubiegłego roku. 

CZYTAJ TAKŻE:  dycha i spółka wiceliderem rankingu HLTV! siuhy w TOP10

Z wielkim smutkiem ogłaszamy, że po ponad dwóch latach pięknej esportowej przygody postanowiliśmy zakończyć działalność organizacji Ungentium. Nie była to dla nas łatwa decyzja, ale z wielu różnych powodów jest to dla nas jedyna słuszna droga. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy brali udział w budowie naszej organizacji, czyli przede wszystkim kibicom, zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu, pracownikom, partnerom oraz organizatorom wszelkich turniejów, w których braliśmy swój udział. W dniu dzisiejszym (komunikat z 11 września 2023 rok – przyp. red.) zakończyła się również współpraca z aktualnym składem CS:GO. Stali się oni wolnymi agentami. Życzymy wszystkim zawodnikom znalezienia nowego domu oraz dążenia do sukcesów. Choć zamykamy ten rozdział, nie oznacza to, że esport przestał być dla nas pasją. Będziemy nadal wspierać tą społeczność i być może wrócimy w przyszłości jeszcze silniejsi – czytamy w oficjalnym komunikacie byłej już organizacji.

Znak zapytania stanowi także to, co stanie się z wolnymi agentami. Ungentium dokładnie 16 sierpnia poinformowało o zakontraktowaniu następującego zestawienia: Mateusz “TOAO” Zawistowski, Oliwier “Brain” Dychus, Michał “Boll” Wojdyło, Mateusz “asran” Niewiatowski, Patryk “Demho” Tomaszewski oraz Bartosz “Hyper” Wolny – trener. Interesujące jest to, czy ekipa będzie chciała pozostać w tym ustawieniu, czy też każdy będzie podążać indywidualną ścieżką.