Respawn.pl

dycha i spółka wiceliderem rankingu HLTV! siuhy w TOP10

Autor: Krzysztof Sarna

Dawno nie widzieliśmy żadnego z Polaków na drugim miejscu światowego rankingu HLTV. To jednak przeszłość, ponieważ w najnowszej aktualizacji na drugą posadę zawitał Paweł “dycha” Dycha wraz ze swoimi kolegami z ENCE. Do tego Kamil “siuhy” Szkaradek z MOUZ zameldował się w TOP10.

dycha i spółka z ENCE wiceliderem rankingu HLTV

Za nami rozgrywki grupy B osiemnastego sezonu ESL Pro League. Najlepszym zespołem tego zbioru okazało się ENCE, które wyprzedziło o dwie pozycje Heroic, które zresztą także rywalizowało w grupie B i nie awansowało do play-offów, sprawiając spore rozczarowanie. Tak więc drugim zespołem są “Ośmiorniczki”, podczas gdy formacja ze Skandynawii spadła na czwartą lokatę. Warto także wspomnieć o MOUZ, które zawitało do grona TOP10. “Myszy” wygrały finał dolnej drabinki i również ujrzymy je w etapie pucharowym. Rywalizowało także Monte z Szymonem “kRaSnaLem” Mrozkiem na czele. Ukraińska organizacja poszła w górę o trzy posady i zajmuje aktualnie jedenastą. Z najlepszej dziesiątki wypadło natomiast Ninjas in Pyjamas.

CZYTAJ TAKŻE: CS2 jednak tylko z tickrate 64? Wiele na to wskazuje

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:

 1. Team Vitality
 2. ENCE (+2)
 3. G2 Esports
 4. Heroic (-2)
 5. Astralis
 6. FaZe Clan
 7. GamerLegion
 8. Cloud9
 9. Natus Vincere 
 10. MOUZ (+1)

9INE mimo wygranego turnieju RES Western European Masters Fall i tym samym uzyskanego awansu do BLAST Premier Fall Showdown spadło o dwa miejsca, na dziewiętnaste. Pompa natomiast z tygodnia na tydzień notuje awans i nie inaczej jest w drugim notowaniu września. Janusz “Snax” Pogorzelski i spółka poszli o pięć miejsc w górę i są na 44. O pięć posad spadło natomiast los kogutos. Spory spadek zaliczyło ORKS, bo aż o siedemnaście usytuowań. Na tym nie koniec “minusów”, ponieważ największe ujemne notowanie zaliczyło ThunderFlash – 21 pozycji, na 82. PGE Turów Zgorzelec minimalnie, bo o jedno miejsce, na 103. Natomiast Singularity oraz NAVI Javelins minimalnie poszły wzwyż. 

Najlepsza dziewiątka polskich formacji prezentuje się następująco:

 • 19. 9INE (-2)
 • 44. Pompa Team (+5)
 • 51. los kogutos (-5)
 • 60. ORKS (-17)
 • 81. Anonymo Esports (-2)
 • 82. ThunderFlash (-21)
 • 103. PGE Turów Zgorzelec (-1)
 • 106. Singularity (+6)
 • 182. NAVI Javelins (+3)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie mieć miejsce już za tydzień w poniedziałek, 18 września.