Respawn.pl

Polska w połowie stawki najlepszych krajów CS:GO w Europie

Autor: Michał Maćkowski
top 5 myszek cs:go

CS:GO to gra, w którą grają gracze na całym świecie, jednak dużą popularnością tytuł od Valve cieszy się w Europie. Dlatego też, jeden z użytkowników Reddita postanowił porównać umiejętności graczy ze starego kontynentu.

Europa to najlepszy kontynent dla graczy CS:GO. Wiele organizacji pochodzących na przykład z Ameryki, ostatecznie decyduje się na zawodników ze starego kontynentu i lepszego ekosystemu, który powoduje częstsze rozgrywki właśnie tutaj. Co jednak ciekawe, jeden z użytkowników Reddita przygotował specjalną mapę, w której pokazuje na podstawie ELO z Faceita, które kraje są najlepsze.

Polska w połowie stawki najlepszych graczy CS:GO w Europie

Na podstawie graczy FACEIT, którzy posiadają minimum 3000 ELO, użytkownik o nazwie NXvDox na Reddit przygotował specjalną mapę, która ukazuje, skąd pochodzi najwięcej zawodników z takim wysokim poziomem ELO. Na mapie znalazły się wszystkie kraje starego kontynentu, w tym oczywiście Polska.

Nasz kraj nie wypadł najlepiej, ale także nie najgorzej. Polscy gracze znaleźli się bowiem w połowie stawki i na 100 000 mieszkańców, znajdziemy od dwóch do trzech graczy, którzy posiadają minimum 3000 elo na FC. Taki wynik pozwolił nam uplasować się w połowie stawki.

Przeczytaj więcej – 9INE poznało swoją grupę podczas ESL Pro League S18!

Najlepiej natomiast w tym zestawieniu odnalazły się kraje nordyckie oraz bałtyckie. Na 100 000 mieszkańców, aż co najmniej 20 graczy ma 3000 ELO na FACEIT spotkamy z takich krajów jak Dania, Islandia czy Estonia. Nieco gorzej, ale wciąż wysoko w zestawieniu znalazły się Szwecja, Finlandia czy Łotwa.

Polska na równo z Czechami i Słowakami, ale lepiej od Niemców

Jeżeli chodzi o słabsze wyniki, to w Europie pod względem tej statystyki nie najlepiej radzą sobie Włochy, Hiszpania czy Grecja. Wyniki ukazują, że na 100 000 mieszkańców, ciężko będzie nam znaleźć gracza CS:GO, który posiada minimum 3000 ELO na platformie FACEIT. Natomiast gorsi od Polaków okazali się jeszcze między innymi gracze z Niemiec, Francji czy Rosji.

Statystyka graczy pod względem ELO na FACEIT

Mapa stworzona przez użytkownika NXvDox i udostępniona na Reddit

Oczywiście tę statystykę trzeba traktować z przymrużeniem oka, jednak nikogo nie powinno dziwić, że między innymi w Danii czy Szwecji znajdziemy wielu graczy o tam wysokim poziomie ELO. Sama popularność CS:GO w tych krajach jest bardzo wysoka, a właśnie z tych regionów pochodzi wielu profesjonalistów grających na najwyższym poziomie na świecie.