Respawn.pl

Strona główna » Polski mistrz świata opuszcza szeregi Acend!

Polski mistrz świata opuszcza szeregi Acend!

Autor: Maciek Paszkiewicz
acend-zeek-vct

W sobotę Acend ogłosiło, że szeregi tej organizacji opuszcza Aleksander “zeek’ Zygmunt, jeden z najlepszych zawodników Valoranta. Jest o tyle dziwne, że za niego do składu wszedł Travis “L1NK” Mendoza, który lekko mówiąc, nie daje tyle wartości dodanej.

Acend po tym, jak w ubiegłym roku zdobyło mistrzostwo świata w Valorancie i totalnie zdominowało te rozgrywki w składzie z zeekiem i Patrykiem “starxo” Kopczyński, nie potrafiło sobie poradzić na początku 2022 roku. Średnie wyniki doprowadziły do roszad w składzie, a drużynę opuścił Santeri “BONECOLD” Sassi. zeek został przesunięty na ławkę rezerwowych w ostatni dzień czerwca tego roku, co było totalnie nie zrozumiałą decyzją – w końcu to obok tureckiej super gwiazdy jeden z najlepszych zawodników na świecie.

CZYTAJ TAKŻE: znamy ocenę Lewandowskiego w FIFA 23

Jak widać te absurdalne zmiany nie pomogły organizacji, która zrobiła ten sam błąd co G2 Esports. Po odsunięciu zeeka od gry w efekcie nie dostała się nawet na mistrzostwa świata, co dużo nam mówi o tej drużynie. Teraz Acend ogłosiło, że szeregi organizacji opuszcza zeek, z którym oficjalnie się już rozstało.

Jaka będzie przyszłość polskiej gwiazdy Valoranta? Tego jeszcze nie wiemy, ale wierzymy, że to dla niego początek ponownej drogi na szczyt i były mistrz świata najlepsze jeszcze ma przed sobą. Szczególnie że, jak dobrze wiemy, udowodnił już wiele razy, iż zapewnia dużą wartość dodaną do zespołu, a organizacje, które go odsunęły wyszły na tym fatalnie – wystarczy popatrzeć na wyniki G2 Esports oraz Acend. Czasem trzeba zastanowić się, czy w tych organizacjach na stanowiskach Head of Esports na pewno pracują odpowiedni ludzie?