Respawn.pl

Porażki Polaków w kwalifikacjach do Razer Rising Stars

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zarówno noKappa jak i Team Refuse oraz CL4NLESS nie udało się wczoraj uzyskać awansu do Razer Rising Stars.

Pierwsze spotkanie które przyszło nam oglądać to mecz pomiędzy Team Refuse a CL4NLESS. Podopieczni Pawła “Apaxi” Marcinka (manager Team Refuse) rozpoczęli na Trainie po stronie CT i po wygraniu pistoletówki zwyciężyli w kolejnych dwóch rundach. “imd” i spółka w 4 rundzie przełamali swoich przeciwników i wygrali dwie rundy co ostatecznie stanowiło połowę rund jakie udało im się wygrać po stronie terro. Team Refuse po wygraniu połówki do 4 trochę się rozluźnił i dał swoim przeciwnikom zdobyć pięć rund. To wystarczyło by zawodnicy otrzeźwieli i zaczęli znowu grać tak jak po stronie CT.  Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 16 do 11 i Refuse przeszło do półfinału w którym zmierzyli się z rosyjskim ELTZ.

W drugim z ćwierćfinałów z polskim akcentem noKappa zmierzyła się z Penta Sports. “Rallen” wraz z kolegami mierzyli z niemieckimi przeciwnikami na mapie de_mirage. noKappa ropozoczęła po stronie CT i połówkę zakończyła wynikiem 9 do 6 który może nie jest specjalnie powalający ale pozwala mieć nadzieję na wygraną po zmianie stron. Na nieszczęście noKappa zawodnicy niemieckiej organizacji radzili sobie z pilnowaniem bombsite’ów bezbłędnie i nie oddali już Polakom żadnej rundy doprowadzając do wyniki 16 do 9.

Team Refuse po zwycięstwie nad CL4NLESS przeszedł do półfinału gdzie tylko jedno zwycięstwo dzieliło ich od dostania do ligi Razer Rising Stars. Ich przeciwnikiem zostało rosyjskie ELTZ które w swoim ćwierćfinale zwyciężyła nad rodakami z RE:TAKE. Pojedynek na wagę awansu odbył się na mirage. Polacy rozpoczęli po stronie CT i przegrali pierwszą, bardzo wyrównaną połówkę 7 do 8. Po przejściu zespołu Piotra “morelz” Taterki na stronę terrorystów spotkanie nie przestało być wyrównane i Polacy walczyli o awans do samego końca ale ostatecznie ulegli wynikiem 13 do 16.

To były przedostatnie kwalifikacje do tego turnieju, kolejne ćwierćfinały już dziś i zobaczymy w nich inny Polski zespół, DEEZ NUTS w składzie:  matty, emems, michi, bCk oraz jrz. Bez względu na wynik w turnieju zobaczymy polaków ponieważ Lounge Gaming otrzymało bezpośrednie zaproszenie do Razer Rising Starts.