Respawn.pl

Potężna drama w EA! Pracownik miał sprzedawać niewymienialne karty do FIFY 21 Ultimate Team

Autor: Michał Maćkowski
EA

Czarne chmury wiszą aktualnie nad EA, na które spadła bardzo duża fala krytyki. Według doniesień jeden z pracowników sprzedawał niewymienialne karty do FIFY 21 Ultimate Team za niemałe kwoty. 

EA ostatnio dość mocno obrywa, przykładowo ze względu na losowość w paczkach. Teraz jednak drama dotyczy jednego z pracowników firmy, który rzekomo miał sprzedawać graczom niewymienialne karty do budowy swojego wymarzonego składu. Kwoty kart sięgały nawet 2000$.

Według doniesień jeden z pracowników EA Sports dorabiał sobie nie mały kwoty, sprzedając drogie i rzadkie karty do Ultimate Team. Gracze mogli kupić na przykład legendę Ronaldinho czy Ronaldo.

Cała sprawa szybko obiegła społeczność FIFY i graczy, którzy współpracują z wydawcą. EA postanowiło więc odnieść się do tej sytuacji i rozpoczęło dochodzenie, które ma wyjaśnić, kto stoi za nielegalną sprzedażą niewymienialnych kart. Sprawa jest dosyć śliska, patrząc na całą serię FIFA, gdzie paczki i kupowanie FIFA Points są dość mocno promowane przez wydawcę, który walczy z  sprzedawcami zwykłych monet.

Warto w tej kwestii przypomnieć naszą rozmowę z Maksymilianem “Zalewskyy” Zalewskim oraz Gracjanem “El Polako” Gołębiewskim, z którymi rozmawialiśmy właśnie między innymi o roli FIFA Points w grze. Cały materiał możecie zobaczyć tutaj.