Respawn.pl

Poznaliśmy datę debiutu Szejna i siuhego w akademii mousesports!

Autor: Krzysztof Sarna

Prawie że tydzień temu scenę CS-a obiegła informacja, że Hubert “Szejn” Światły oraz Kamil “siuhy” Szkaradek dołączyli do akademii mousesports. Dziś natomiast poznaliśmy już datę oficjalnego debiutu Polaków w barwach niemieckiej organizacji. 

Zatem ile jeszcze będziemy musieli poczekać na pierwszy występ Szejna i siuhego w mouz NXT? A no niedługo, bo jeszcze tylko cztery dni. Akademia mousesports wystąpi w rozgrywkach Pinnacle Cup II.

28 czerwca, poniedziałek. Godzina 18:00. To właśnie wtedy Szejn i Siuhy, którzy jeszcze do niedawna przywdziewali barwy Izako Boars zadebiutują w mouz NXT. Drugi skład mousesports wystąpi w Pinnacle Cup II, a dokładniej w fazie Play-In. Znany jest już także przeciwnik, a tym będzie GamerLegion. Na sam początek nie wróży to zbyt dobrze, kiedy spojrzymy, że jeszcze w czerwcu 46. drużyna światowego rankingu HLTV wygrywała z x-kom AGO, Endpoint czy Anonymo Esports.

W dodatku młodzi zawodnicy mouz nie mają żadnego marginesu błędu. Na etapie Play-In występuje system pojedynczej eliminacji, co oznacza, że już po jednej przegranej formacje pożegnają się z turniejem. Natomiast żeby dostać się do głównej fazy zawodów – należy zwyciężyć dwa pojedynki. Spoglądając na to, że drugi skład mousesports został niedawno skompletowany, trudno tu mówić o zwycięstwie. Murowanym faworytem tego meczu będzie GamerLegion, a triumf dwójki Polaków i ich kolegów będzie traktowany jako spore zaskoczenie

28.06 | 18:00 mouz NXT vs. GamerLegion