Respawn.pl

Strona główna » Poznaliśmy datę startu nowego sezonu PLE! Ponad 800 tysięcy PLN w puli nagród

Poznaliśmy datę startu nowego sezonu PLE! Ponad 800 tysięcy PLN w puli nagród

Autor: Krzysztof Sarna

Co prawda aktualnie wszystkie oczy kibiców Counter-Strike’a: Global Offensive skupione są IEM Katowice, tak już niebawem będą mogły być skierowane w stronę PLE. Dziś poznaliśmy datę startu nowego sezonu rozgrywek. Trzeba przyznać, że emocji nie zabraknie, ponieważ drużyny powalczą o nagrody z łącznej puli 818 tysięcy złotych. 

Nie ma co ukrywać, że łączna pula nagród, która wynosi 818 tysięcy PLN, jest rekordową, jeśli chodzi o rozgrywki CS:GO pod szyldem PLE. Tak wielkie pieniądze, to nie jedyna zmiana, jaka ujrzała światło dzienne w zmaganiach gry od Valve w Polskiej Lidze Esportowej. 

Nowy sezon PLE wystartuje już 28 lutego, a więc w poniedziałek. Warto z tego miejsca przypomnieć, że dzień wcześniej rozegra się wielki finał Intel Extreme Masters Katowice w Spodku. Tak więc rozgrywki CS:GO nie odstępują od nas nawet o krok. 

CZYTAJ TAKŻE: Wiemy, kto wniesie puchar na scenę IEM Katowice 2022

Jakie modyfikacje czekają nas w zbliżającym się sezonie PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej? Poza wcześniej wspomnianą rekordową pulą nagród sezon 2022 zostanie podzielony na dwie rundy: wiosenną (luty-maj), a także jesienną (wrzesień-grudzień). Ponadto mecze od teraz odbywać się będą w poniedziałki i czwartki. Liga uległa rozszerzeniu, ponieważ na najwyższym szczeblu ujrzymy aż 12 drużyn, a dwie zostaną wyłonione w drodze dwuetapowej rywalizacji. 

Nowy system to szansa dla ambitnych i dobrze rokujących organizacji. Mają one okazję dołączyć do PLE i zmierzyć się z najlepszymi polskimi drużynami CS:GO, co może zaowocować rozwojem ich kariery – powiedział Adam Gil, Head of Esports Polskiej Ligi Esportowej.

Runda wiosenna zakończy się na tym, że po 66 meczach w systemie każdy z każdym – osiem najlepszych formacji pozostanie w PGE Dywizji Mistrzowskiej. Z kolei cztery organizacje, wraz z 4 wyłonionymi podczas cupów sezonowych, zmierzą się w ramach grupy spadkowej PGE Dywizji Mistrzowskiej. 

Wspomnieliśmy wcześniej o łącznej puli nagród. Wiadomo już, o jakie pieniądze wzbogaci się najlepsza organizacja. Będzie to kwota w wysokości około 140 tysięcy złotych. Z kolei dla ostatniej drużyny będzie to szacunkowy czek na 30 000 PLN.