Respawn.pl

Poznaliśmy wszystkich uczestników IEM Katowice 2023! Ogłoszono zaproszone ekipy

Autor: Krzysztof Sarna
IEM Katowice

Wszyscy uczestnicy Intel Extreme Masters Katowice 2023 zostali ujawnieni! Światowej klasy drużyny CS:GO i profesjonalni zawodnicy StarCraft III w drodze do Spodka. W miniony weekend zakończono kompletowanie listy 24 drużyn CS:GO startujących na IEM Katowice.

Wśród zakwalifikowanych znajduje się aktualny ESL Mistrz Polski, zespół Permitta Esports. Ponadto w stolicy Śląska pojawi się 36 najlepszych graczy StarCraft II z całego świata gotowych do walki o tytuł Mistrza Świata. Do tego osiem drużyn wystąpi w pierwszej w Polsce edycji turnieju ESL Impact – Polki z NaVi Javelins wśród najlepszych zespołów. W skrócie – będzie się działo!

IEM Katowice 2023 stanowi początek kolejnego roku spektakularnych rozgrywek esportowych. Legendarna arena w katowickim Spodku to miejsce, gdzie rodzą się legendy i tworzy się historia dla wszystkich pokoleń graczy i fanów esportu na całym świecie. Już na początku lutego, podczas 11. edycji turnieju Intel Extreme Masterss Katowice zostanie napisany jej nowy rozdział – dla graczy i kibiców przygotowany dwa turnieje Counter-Strike: Global Offensive oraz Mistrzostwa Świata StarCraft II.

CZYTAJ TAKŻE: Jak prezentuje się medal za służbę 2023 w CS:GO?

W ostatni weekend potwierdzono wszystkich uczestników, którzy będą rywalizować w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) w Katowicach. Teraz fani mogą szykować się na spotkanie z najlepszymi graczami z całego świata, gotowymi walczyć o łączną pulę nagród wynoszącą ponad 1 500 000 dolarów i liczne trofea. Rok 2023 rozpoczyna się z hukiem.

To już 11. raz, kiedy wydarzenie Intel Extreme Masters powraca do polskiego miasta, które zdążyło na zawsze zaznaczyć swoją obecność na esportowej mapie świata. Jako jedna z najdłużej działających serii turniejów esportowych odbywających się w tym samym miejscu, IEM Katowice zajmuje szczególne miejsce w sercach zarówno graczy, jak i tysięcy fanów odwiedzających je co roku.

Ponadto, przyszłoroczna edycja IEM Katowice powraca w pełnej krasie, wraz z IEM Expo, po raz pierwszy po trzech latach nieobecności. Jako jedno z największych wydarzeń gamingowych w kraju, IEM Expo oferuje odwiedzającym możliwość doświadczenia wszystkiego, co świat gier i esportu ma do zaoferowaniia – w tym samodzielnych zawodów kobiecych w CS:GO – ESL Impact, które w Polsce odbędą się po raz pierwszy w historii. Co więcej, turniej kobiecy będzie także okazją na kibicowanie zakwalifikowanym Polkom z drużyny NAVI Javelins.

Intel Extreme Masters – Mistrzostwa Counter-Strike: Global Offensive

Stawką turnieju jest prestiżowy tytuł mistrzowski ESL Pro Tour, lwia część z puli nagród wynoszącej 1 000 000 dolarów oraz punktów w rywalizacji o Intel Grand Slam. Fani mogą oczekiwać dziewięciu dni rywalizacji na najwyższym poziomie, w tym roku również z udziałem aktualnego ESL Mistrza Polski, drużyny Permitta esports:

  • Faza Play-In (1-3 lutego): 16 drużyn, z których osiem najlepszych przechodzi do kolejnej fazy.
  • Faza grupowa (4-7 lutego): Do ośmiu zwycięskich zespołów dołącza osiem bezpośrednio zakwalifikowanych drużyn, z których 6 najlepszych przechodzi do następnej fazy.
  • Faza Play-off (10-12 lutego): Sześć najlepszych drużyn turnieju zawalczy na scenie w Spodku, gdzie dopingowane będą przez kibiców tworzących legendarną już atmosferę. 3 ostatnie dni rywalizacji zadecydują o tym, kto ostatecznie podniesienie upragnione trofeum.

Zawodnicy zakwalifikowani do IEM CS:GO Championships:

IMG 3650

fot. materiały prasowe

Mistrzostwa Świiata Intel Extreme Masters StarCraft II

Terranie, Zergowie i Protossi czekają na rozkazy swoich dowódców, ponieważ 36 najlepszych na świecie graczy SC II zawita na początku lutego do MCK, aby walczyć o łączną pulę nagród w wysokości 500 000 dolarów i tytuł Mistrza Świata:

  • Runda 36: 16 graczy, z których czterech przechodzi do kolejnego etapu.
  • Runda 24: Do czterech zwycięskich graczy dołącza 20 bezpośrednio zakwalifikowanych pretendentów i rywalizują w czterech grupach po 6 osób w formacie Round Robin.
  • Runda 12: zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca z każdej grupy Rundy 24 walczą o jedno z czterech dostępnych miejsc w fazie finałowej.
  • Runda 8: Czterech najlepszych graczy z Rundy 24 i czterech najlepszych z Rundy 12 walczy o tytuł Mistrza Świata.

Fani na całym świecie mogą oczekiwać ogromnych emocji zarówno na żywo, jak i podczas transmisji. Zawody rozpoczynają się 8 lutego i będą dostępne dla widzów online. Na scenę główną w IEM Expo zawodnicy wejdą podczas finałowych trzech dni zawodów 10-12 lutego.

Wśród zawodników, którzy zakwalifikowali się do zawodów IEM StarCraft II World Championship znajdują się jedni z najbardziej rozpoznawalnych na profesjonalnej scenie, jak chociażby fiński gracz Joona “Serral” Sotala, specjalista od Zergów i zdobywca trofeum mistrzowskiego podczas IEM Katowice 2022 czy zajmujący obecnie najwyższą pozycję w światowym rankingu Cho “Maru” Seongju, grający Terranami. Podczas turnieju w StarCraft II nie zabraknie też polskich akcentów, ponieważ reprezentować nas będzie lokalna dwójka weteranów – Mikołaj “Elazer” Ogonowski oraz Piotr “Spirit” Walukiewicz.

Samodzielne zawody ESL Impact

Rozpoczynając swój drugi rok, poświęcony żeńskim zespołom turniej CS:GO, ESL Impact, debiutuje po raz pierwszy w historii w Polsce. Weźmie w nim udział osiem najlepszych kobiecych drużyn CS:GO z całego świata, w tym także drużyna, skład której stanowi 5 niezwykle utalentowanych Polek pod banderą NAVII Javelins. Zespoły zmierzą się ze sobą w samodzielnym wydarzeniu na żywo w ramach IEM Expo, w dniach 10-12 lutego. Dopingowane przez swoich fanów, uczestniczące drużyny zapewnią emocjonujący początek 2023 roku dla programu inicjatywy #GGFORALL, zwalczającej dyskryminację oraz wspierającej różnorodność i integrację w esporcie.

Zespoły zakwalifikowane do turnieju ESL Impact:

FkVEZm6WAAAB5F9

fot. materiały prasowe

Powrót IEM Expo

Po trzyletniej nieobecności, IEM Expo powraca do Katowic. Święto pasji, kreatywności i miłości do esportu i gier po raz kolejny wypełni halę MCK. Partnerzy wydarzenia mają zamiar zapewnić wszystkim uczestnikom liczne atrakcje, w tym konkursy i rozdania, sesje hands-on najnowszych tytułów, możliwość przetestowania najnowszego sprzętu, meet-and-greet z idolami ze świata gier i wiele więcej. Bądźcie na bieżąco, ponieważ dodatkowe szczegóły i pełny program zostaną ujawnione już niebawem.