Respawn.pl

Praca w branży gier – zawody przyszłości

Autor: Partner serwisu

Uwielbiasz grać w gry komputerowe? Możesz połączyć swoje hobby z zarabianiem pieniędzy. Praca w branży gier to zawód przyszłości. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie stanowiska czekają na Ciebie w przemyśle gier wideo.

Branża gamingowa – jak znaleźć pracę?

Coraz więcej osób marzy o pracy w gamedevie. Nic dziwnego, bowiem kariera w grach to możliwość łączenia hobby z zarabianiem pieniędzy, a nie są one małe. Gdzie więc znaleźć oferty pracy w przemyśle gier? Oczywiście w internecie! Możesz odwiedzić popularne portale ogłoszeniowe np. https://www.gowork.pl/opinie. Na stronie oprócz ofert pracy znajdziesz również rzetelne opinie o pracodawcach.

Portale ogłoszeniowe to jeden z wielu sposobów na znalezienie pracy w przemyśle gier wideo. Fora internetowe dla gamerów to kolejne miejsce. Możesz też podpytać się wirtualnych znajomych, czy nie wiedzą jakie firmy rekrutują na stanowiska programisty, czy grafika. Ty sam możesz wystawić ogłoszenie, że jesteś zainteresowany znalezieniem pracy. Kto wie? Może pracodawca sam się do Ciebie odezwie.

Przemysł gier – popularne zawody

Przemysł gier to niezwykle rozbudowana branża, w której brakuje wykwalifikowanych specjalistów. Jednym z najpopularniejszych zawodów jest oczywiście programista zwany game developerem. Osoba zajmująca się programowaniem gier musi posiadać umiejętności z zakresu znajomości języków programowania, znać się na projektowaniu 2D i 3D oraz myśleć analitycznie. Liczą się również kompetencje miękkie, do których należy praca w grupie i umiejętność organizacji własnego czasu.

Grafik gier komputerowych to kolejna profesja zyskująca na popularności. Twórca gier powinien dogłębnie znać się na specjalistycznym oprogramowaniu (MAYA, Blender, ZBrush, 3DS MAX). Liczy się również dobra znajomość języka angielskiego. W pracy grafika niezbędna jest także wyobraźnia przestrzenna i kreatywność.

W związku z szybkim rozwojem branży IT pojawia się zwiększone zapotrzebowanie na dźwiękowców, specjalistów do spraw z klientami, copywriterów czy HR-owców.

A może interesuje Cię testowanie gier? Do Twoich obowiązków będzie sprawdzenie wydajności i stabilności nowopowstałej gry oraz rozwiązanie napotkanych ewentualnie błędów. Podczas beta testów będziesz mieć możliwość zagrania w pełną wersję gry.

Branża gamingowa – zarobki i benefity

Zawody przyszłości jak programista gier komputerowych, tester gier czy grafik to doskonała opcja dla osób, które chcą łączyć pracę i pasję. Wśród zalet tych zawodów warto wymienić atrakcyjne zarobki. Oprócz pensji oscylującej w granicach 10 tysięcy złotych, a nawet więcej, zatrudnieni mogą liczyć na dostęp do prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia na życie czy dofinansowania zajęć sportowych, biletów do kina itd. To nie wszystko, bowiem twórcy gier komputerowych mają prawo do wyższych kosztów uzyskania przychodów. W efekcie płacą niższy podatek dochodowy.

Aby zostać testerem gier, nie musisz ukończyć studiów wyższych. W zupełności wystarczy wykształcenie średnie. Szukając pracy na stanowisku grafika, programisty czy dźwiękowca dobrze jest mieć wykształcenie wyższe na jednym z kierunków informatycznych.

Artykuł sponsorowany